Marwell Vingsternes

Kategorier:

Lister/dører/vinduer : Bomull NCS S1002-Y

Hei .. jeg skal bygge nytt hus... I mitt nye hus skal jeg ha kjøkken som er malt i S8005-R80B Min utfordring er at alle lister, vinduer, dører er malt i Bomull NCS S1002-Y jeg vet at min fargekode på kjøkken passer best med klassisk hvit. ( Jeg får ikke endret leveransen hos byggherren på lister etc) Kan du gi meg noen råd til veggfarge... ( jeg har kikket litt på industriell grå ) ... har du noen ideer til meg...vil ikke at det skal skjære seg totalt med dører /vinduer / lister. ( jeg har også tenkt tanken på å male listverket i muligens samme farge som vegg. Jeg har også kikket på en tapet fra Borge ( More Than Elements design 49783..se bilde )

2016-05-18 10:23:31

Fargerådgiver svarer:

Hei Marwell

 Bomull har NCS kode S0502-Y. S1002-Y er den fargen som hos oss heter 1024 Tidløs. Tidløs er nydelig til Bomull,men altså ikke samme fare så greit å merke seg hvis du skal male over lister etter at de er spikret på plass. Ditt kjøkken i S 8005-R80B er så mørkt at her vil Bomull fungere helt fint. :-) 5343 Industiell Grå derimot er ikke helt super til Bomull. 5343 Industriell Grå blir blågrå mens Bomull blir ekstra gul dessverre, hos deg ville ejg vurdert en gråtone som heter 1378 Kontur. kontur er ok til Bomull og lekker til ditt kjøkken, jeg tror også at den blir fin til tapetet, men det må du love meg at du selv tester for vanskelig å vurdere farger på et foto på en skjerm som ikke er fargekalibrert. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt (glans 01/02) eller LADY Balance matt (glans 05). LADY Pure Color er den matteste, mens LADY Balance er den luktsvake. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør. For de som liker rustikke kalkvegger (”betong” aktig utseende), finnes LADY Minerals kalkmaling i enkelte utvalgte farger. (se eget fargekart) . Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og vaskbar, velger man LADY Wonderwall silkematt (glans 10). Spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre / gang. Alle disse er til slettvegg/tapet.

Jotun Sens er vår helsemaling, den er utviklet for allergikere og astmatikere og godkjent av NAAF. (Sens kan ikke blandes i det helt mørkeste fargene.) Sens kan du bruke både på panel og slettvegg.

Detaljer i treverk som panel, lister, vindu, dør, karmer, kjøkkenfronter og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.

Jotuns farger er utviklet spesielt for Jotuns produkter. Alle Jotun-produkter har en unik fargeresept for at ferdig blandet farge skal være korrekt. Jotun garanterer derfor kun riktig fargegjengivelse ved bruk av Jotun-produkter.  

Vi ønsker deg lykke til. :-) 


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun