Kategorier:
Lister/dører/vinduer : klassisk hvit/ NCS-s 0500 n
Prøver et siste forsøk! STUE/KJØKKEN Jeg skal velge farger på stue/kjøkken. Se bilde for planløsning. Hele gangen er i hvitlasert furupanel og går inn i stua, som vist på planløsning. Område markert I gult skal være i kvistfri furu, hvitlasert. Område market I grønt skal være i mur og er peisområde. Gulvet er 1-stav eikeparket, hvit. Jeg trenger råd til valg av farger som passer til de hvitlasert furu veggene og taket. Jeg ønsker en lys farge på veggene, en eller annen hvitfarge (varm farge). Det er veldig mye vindu på stua og høyt under taket. I tillegg må fargen på muren bestemmes, og den må jo også passé til panelet og hvitfargen på veggene. Jeg ser for meg en gråfarge som ligner betong, men ikke for mørk på muren. Jeg trenger derfor hjelp til å velge følgende: - en hvitfarge på veggene - en gråfarge på muren ved peisen. SOVEROM Her har vi også en vegg i hvitlasert furu, og ønsker en behagelig blågrå farge ellers på veggene, men ikke for stor kontrast til panelet. Gulv i hvit eik. Også her store vindu. Forslag på farge som passer til panelet? GANG Her er det en vegg i mur, som skal males i en gråfarge lik betong. Tenkte i utgangspunktet at denne gråfargen skal være lik som på mur i stue. Her er det derimot fliser på gulv, av typen Stonedesign, farge Ash. Men også her panel på veggene. Har dere forslag til gråfarge på muren? Gjerne lik den som på stue hvis dere tror den kan passé til flisene. På forhånd tusen takk for hjelpen!
Hei igjen Annelen
:-) så bra nå har jeg fått riktige tegninger :-) Hvitlasert furu er jo varm, litt gul i tonen så hva med 1931 Kokos eller 10678 Space som grunntone på vegger ? 1001 Egghvit er også lekker, men kanskje litt hvit ? Disse helt lyse beigetonene er også fine til helt hvite detaljer i 9918 Klassisk Hvit. :-) Ønsker du en grå peis er 1032 Grå Harmoni og 1462 Grå Skifer fine. Jeg tror at vi sist vi snakket sammen om mur ute snakker om å impregnere muren og dette kan du også gjøre inne. Jotun har ikke produkter for dette, men jeg mener at det finnes noe som heter Hey'di tett i toppen så kan du beholde den røffe looken på muren :-) Ønsker du å male kan du male matt og vakkert med LADY Pure Color eller hva med vår nye kalkmaling LADY Minerals. :-)
Takk for svar! Grå harmoni synes jeg er veldig aktuell for muren. Hva tror du om sommersne på veggene. Kan det passe til panelet og muren?
Hei igjen :-)
1928 sommersne er lekker til 1032 Grå Harmoni, men hvis furupanelet er litt gult så kan det dra Sommersne i litt rødlig retning men dette må du teste med en prøve med dine lysforhold og ikke minst gulv som er en stor flate. :-)
Takk for svar! sommersne ble ikke helt bra nei. Har prøvd frostrøyk også, synes den ble for beige.. Kunne tenkt mwg noe som var lysere enn kokos/frostrøyk, men ikke så lyst som egghvit. Egghvit er fin, mn følte den ble for gul til listene. Kokos passer veldig fint til panelet, men synes den ble litt for mørk. Andre forslag? På forhånd takk!
Hei Annelen
Ikke så mye som ligger mellom her dessverre, men hva med vår helt nye eksteriørfarge som heter 1105 Villahvit 0502-Y08R . Rødt i undertonen gjør den litt lunere enn Egghvit men ikke så beige som Frostrøyk og lysere med mindre sorthet. Du kan selvfølgelig blande den i alle våre interiørprodukter. 1024 Tidløs er lekker til Grå Harmoni og gråere enn Frostrøyk men i noe lys kan denne oppleves som litt "grønn" sammen med Klassisk Hvit så dette må testes, men det gjør du jo. Kjøp noen prøver og test i både dagslys og kveldslys/lampelys. Lykke til og god helg. :-)