Kategorier:
Lister/dører/vinduer : Bomull
Tilstøtende rom : Krydder
Møbler/kjøkkenfronter etc. : Beige
Tak : Hvit
Hei. Jeg ønsker å fornye dtuen min litt... taket er hvit, det samme er peisen. Lister, dører og vinduer er i bomull. Fargen jeg har i dag er Latte. Jeg har tittet på farger som Band stone, Form og Washed Linen. Har en ganske stor stue med en liten sofa del... I sofa delen har jeg panel fra gulv til tak...Hadde du tatt bort panelen ? Hvem av fargene bør jeg gå for ? Eller skal jeg bare male en vegg ? Jeg er litt usikker og en stor vinglepetter når det kommer til ting jeg skal gjøre. Derfor hadde det vært perfekt med tips. Gulvet er lyst medbrun/grå toner.. passer godt til fargen krydder som jeg har på kjøkkenet. Skal ikke lister og tak være i samme farge ? hvordan hadde du gjort det ? skulle gjerne sendt deg bilder... men får det jaggu ikke til ( står bare streker her ) Hilsen Lin-Anett
Hei Lin-Anette
Går du inn på et annet blogg innlegg å starter et nytt spørsmål så skal du kunne legge inn bilder :-) 2500 Krydder 5405-Y51R har mye rødt i undertonen så sammen med denne synes jeg at spesielt Form og Band Stone blir litt grå. Hva med 10578 Misty Shadow eller blir den for rød mot dine gulv ? Jeg synes absolutt ikke at panelet må fjernes men jeg ville vurdert å male alle vegger i stuen i samme farge. Fint med litt bilder og supert hvis du kan prøve å beskrive fargen i sofaen du har :-) De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt (glans 01/02) eller LADY Balance matt (glans 05). LADY Pure Color er den matteste, mens LADY Balance er den luktsvake. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør. For de som liker rustikke kalkvegger (”betong” aktig utseende), finnes LADY Minerals kalkmaling i enkelte utvalgte farger. (se eget fargekart) . Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og vaskbar, velger man LADY Wonderwall silkematt (glans 10). Spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre / gang. Alle disse er til slettvegg / tapet. Slett tak og taklister maler du med vår helt nye LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. Har du paneltak så er LADY Interior Finish eller LADY Supreme Finish et godt valg. :-)
Jotun Sens er vår helsemaling, den er utviklet for allergikere og astmatikere og godkjent av NAAF. (Sens kan ikke blandes i det helt mørkeste fargene.) Sens kan du bruke både på panel og slettvegg.
Detaljer i treverk som panel, lister, vindu, dør, karmer, kjøkkenfronter og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.
Jotuns farger er utviklet spesielt for Jotuns produkter. Alle Jotun-produkter har en unik fargeresept for at ferdig blandet farge skal være korrekt. Jotun garanterer derfor kun riktig fargegjengivelse ved bruk av Jotun-produkter. Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.
Ta en titt på våre SLIK GJØR DU filmer hvis du ønsker råd og tips: http://www.jotun.com/no/no/b2c/how-to/video/index.aspx
Vi ønsker deg lykke til. :-)
Tusen takk for svar