Tonje

Kategorier:

Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit

Hei. Har kjøpt et hus og skal pusse opp litt, og er litt usikker på hvilke farger vi skal velge. Det blir soverommet, tvstua og stua som blir tatt i første omgang. Lurte litt på å ha dempet sort i tvstua på veggen der som tven skal henge. Den veggen ser du ikke fra stua. Tenkte først å ha klassisk hvit på di andre veggene i tvstua, men tror det kan bli for stor kontrast, så har derfor lurt litt på en gråfarge i steden for. Såg litt på lys antikkgrå, men såg så at det er litt gult i den, og da er jeg redd det blir gulskjær i det siden det blir hvite lister, og det er jeg ikke så glad i. Tenker også å ha en grå farge i stua, og tenker kanskje det blir finest å ha samme gråfarge da du ser veggene som blir grå i tvstua fra stua. Men hvilken gråfarge passer sammen med dempet sort uten at det blir gulskjær? Har dere evt andre tips til meg? Det blir de samme fargene på soverommet som i tvstua. Der blir veggen bak senga dempet sort og resten blir evt den gråfargen som blir i tvstua/stua. Har ikke lyst på en for mørk gråfarge da det for kan bli for mørkt, men heller ikke en for lys..

2016-09-25 21:07:41

Fargerådgiver svarer:

Hei Tone :)

Det er vanskelig å plukke ut gråtoner uten å vite farger på sofa og interiøret ellers.Har du bilder du kan dele med meg så er det supert. Alt blir så mye lettere når vi får bilder. For å legge inn bilder må du starte et nytt spørsmål, men bruker du samme mailadresse så samles vår dialog (max 3 bilder så velg de mest aktuelle) :-) 

Vi høres :)


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Har desverre ikke bilder av interiøret da alt er pakket ned.. Har mørk brun sofa, men den må byttes ut, og da blir det en grå sofa, men det blir ikke gjort med det første.. Stue bord blir hvitt med eik føtter(skal pusse opp ett gammelt teak bord), og en blanding av svart og hvitt pynt evt noe lite gult. Vist du sjekker @anitataranger på instagram så ser du den stilen jeg liker veldig godt.

26/09/2016 16:17:48

Fargerådgiver svarer:

Hei Tonje 
Da har jeg kikket på bildene til Anita og denne stile oppnår du med rene gråtoner som 9904 Skumring, 9915 Morgendis, 9911 Nøytrale og 9930 Tåkedis, men trå litt varsomt med disse mot brunt de kan fort vippe i kjølig retning mot blå/lilla så kanskje du også skal vurdere litt lunere gråtoner som 1622 Refleksjon og/eller 1928 Sommersne sammen med 1269 Demring, 1378 Kontur (eksteriørfrage så prøver på denne finner du i Jotun fargesenter ute)  og 1462 Grå Skifer. Alle disse er lekre til gult :-)  De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt (glans 01/02) eller LADY Balance matt (glans 05). LADY Pure Color er den matteste, mens LADY Balance er den luktsvake. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør. For de som liker rustikke kalkvegger (”betong” aktig utseende), finnes LADY Minerals kalkmaling i enkelte utvalgte farger. (se eget fargekart) . Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og vaskbar, velger man LADY Wonderwall silkematt (glans 10). Spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre / gang. Alle disse er til slettvegg / tapet. Slett tak og taklister maler du med vår helt nye LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. Har du paneltak så er LADY Interior Finish eller LADY Supreme Finish et godt valg. :-) 

Jotun Sens er vår helsemaling, den er utviklet for allergikere og astmatikere og godkjent av NAAF. (Sens kan ikke blandes i det helt mørkeste fargene.) Sens kan du bruke både på panel og slettvegg.

Detaljer i treverk som panel, lister, vindu, dør, karmer, kjøkkenfronter og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.

Jotuns farger er utviklet spesielt for Jotuns produkter. Alle Jotun-produkter har en unik fargeresept for at ferdig blandet farge skal være korrekt. Jotun garanterer derfor kun riktig fargegjengivelse ved bruk av Jotun-produkter. Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.  

Ta en titt på våre SLIK GJØR DU filmer hvis du ønsker råd og tips: http://www.jotun.com/no/no/b2c/how-to/video/index.aspx

Vi ønsker deg lykke til. :-)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Tusen takk for svar! Har landet litt på morgendis på de tre veggene på tvstua og soverommet, og dempet sort på en. Tror du de to fargene blir fine sammen? Så mangler bare og finne en farge til stua (der den brune sofaen blir). Passer det da med demring der evt? Du ser ikke veggen der dempet sort er ifra stua, kun den ene veggen der morgendis er.

27/09/2016 20:27:22

Fargerådgiver svarer:

Hei Tonje 9915 Morgendis og 9938 Dempet Sort er fine sammen men Morgendis blir kjølig mot litt blå/lilla sammen med 1269 Demring så velger du Morgendis ville jeg holdt med til de nøytrale gråtonen gjennomgående :-)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Tusen takk for hjelpen! Nå prøver jeg med morgendis og dempet sort i tvstua og tåkedis i stua.

28/09/2016 12:19:55