Eivind

Kategorier:

Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit

Hei. Vi pusser opp hus og skal i den anledning male nesten samtlige rom. Kjøkkenet er fra Kvik, mano, i matt klassisk hvit, med benkeplate i dempet sort. Alt av lister, dører, vinduer og tak blir også malt i klassisk hvit. Det er åpen løsning mellom stue, kjøkken og spisestue i 1 etasje, og tenkte male dette store rommet i morgendis, med dempet sort på mur bak peis. Stue i 2 etasje er malt i lys antikkgrå, da de nøytrale gråfargene ble fullstendig blå pga lysforhold i 2 etasje. Det gjenstår å male en liten gang både oppe og nede, samt entre og trappeoppgang. Det er ganske åpent mellom alle disse rommene, samt inn til tilstøtende rom med lys antikkgrå og morgendis, så lurer da på hvilken farge som kan være lurt å ha her? Er det best med en ny gråfarge? eller kan det fungere med noe litt mer forskjellig, slik som minty breeze eller noe?

2016-10-23 17:21:17

Kommentar

Gulvet i hele huset er forresten berry alloc mandel eik elegance, en lys gråfarget laminat.

23/10/2016 18:50:19

Fargerådgiver svarer:

Hei Eivind 
Først må jeg si at jeg ville ikke kombinert 9915 Morgendis med 1391 Lys Antikkgrå. Morgendis blir da blå/lilla og Lys Antikkgrå "grønn" selv om disse ikke kommer i samme etg. ville jeg styrt unna den kombinasjonen i et og samme hus, henter du fargelammeler å ser på disse i godt lys så ser du fort hva jeg mener :-) De nøytrale grå har en tendens til å bli kjølig mot blå/lilla selv med helt hvite detaljer så hos deg ville jeg vurdert 1928 Sommersne som lys grunntone sammen med Lys Antikkgrå, men du kan selvfølgelig også gå mørkere mot 1973 Antikkgrå i stue, kjøkken og spisestue. 7163 Minty Breeze er nydelig til Sommersne, Lys Antikkgrå og Antikkgrå menMorgendis blir litt lilla også sammen med Minty Breeze dessverre. Håper du tilgir at jeg er ærlig :-) 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt (glans 01/02) eller LADY Balance matt (glans 05). LADY Pure Color er den matteste, mens LADY Balance er den luktsvake. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør. For de som liker rustikke kalkvegger (”betong” aktig utseende), finnes LADY Minerals kalkmaling i enkelte utvalgte farger. (se eget fargekart) . Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og vaskbar, velger man LADY Wonderwall silkematt (glans 10). Spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre / gang. Alle disse er til slettvegg / tapet. Slett tak og taklister maler du med vår helt nye LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. Har du paneltak så er LADY Interior Finish eller LADY Supreme Finish et godt valg. :-) 

Jotun Sens er vår helsemaling, den er utviklet for allergikere og astmatikere og godkjent av NAAF. (Sens kan ikke blandes i det helt mørkeste fargene.) Sens kan du bruke både på panel og slettvegg.

Detaljer i treverk som panel, lister, vindu, dør, karmer, kjøkkenfronter og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.

Jotuns farger er utviklet spesielt for Jotuns produkter. Alle Jotun-produkter har en unik fargeresept for at ferdig blandet farge skal være korrekt. Jotun garanterer derfor kun riktig fargegjengivelse ved bruk av Jotun-produkter. Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.  

Ta en titt på våre SLIK GJØR DU filmer hvis du ønsker råd og tips: http://www.jotun.com/no/no/b2c/how-to/video/index.aspx

Vi ønsker deg lykke til. :-)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei igjen! takk for kjapt svar! Sommersne blir for lys, og både antikkgrå og lys antikkgrå opplever vi at blir beige/brun-aktig i 1 etasje. Vil ha en så ren gråfarge som mulig, hva annet kan vi prøve i 1 etasje da? Som kan passe til dempet sort på Mur, minty breeze i gang og lys antikkgrå i etasjen over:)

25/10/2016 10:46:34

Kommentar

Hei igjen. Se bort fra forrige melding. har prøvd igjen med lys antikkgrå og antikkgrå og ender nok med en av disse, så da er spørsmålet om begge disse passer til mur bak peis i dempet sort, eller om muren heller burde være i en annen og mørkere gråfarge istedenfor? benkeplaten på kjøkkenet er også nemlig i dempet sort :)

25/10/2016 20:18:24

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen, ja begge er kjempe tøffe til 9938 Dempet Sort så stort smil og tommel opp fra meg :-) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun