Lise

Kategorier:

Lister/dører/vinduer : Hvit

Vi ønsker å male veggene på stua og kjøkkenet (delvis åpen løsning), og skifte gulv på stua. Nå har vi ferdigmalte veggplater begge steder i fargen Magnolia. Den vil vi gjerne ha helt bort! Dørene på kjøkkeninnredningen er grå (skroget i eik), og gulvet er mørk grått (laminatfliser). Så fargen på veggene på passe til det. På stua har vi mellombrun stoffsofa og eik bord (ellers mye hvitt interiør). Jeg har lyst på et lysere gulv, og eller ønsker jeg tips til hvilke farger vi kan ha på veggene. Vi kan godt ha ulike farger på kjøkken og stue, men de må neste passe sammen. Hva skal vi forresten gå for når det gjelder materiale på veggene? Nå er det som sagt ferdigmalte veggplater som ligner på panel, men det er ikke spesielt fint. På forhånd takk!

2016-11-03 09:19:29

Fargerådgiver svarer:

Hei Lise, 
Når det gjelder materialvalg ønsker vi ikke å mene så mye, siden vi ikke har anledning til å holde oss oppdatert på dette feltet. Men vi hjelper deg gjerne med farger!
Uten bilder er det vanskelig å se for seg tonene i kjøkkeninnredning, gulv, og sofa. Er det kalde eller varme toner? Har du bilder du kan dele med meg så er det supert. Alt blir så mye lettere når vi får bilder. For å legge inn bilder må du starte et nytt spørsmål, men bruker du samme mailadresse så samles vår dialog (max 3 bilder så velg de mest aktuelle) 

 Dersom dere endrer materialet på veggene får dere trolig også nye lister? i så fall er det viktig at vi kjenner til hvittonen på disse, hvitt er ikke hvitt :) ferdigmalte hvite detaljer fra fabrikk har trolig fargen 1001 Egghvit 0502-Y eller 1453 BomullS0502-Y ,som begge er gulaktig hvite. Disse vil f.eks ikke fungere så godt inntil lyse greige farger, de kjøligere nøytrale gråtonene, samt gråblå og rødlige blåtoner for å nevne noen. Hører fra deg  :o)





Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun