Kategorier:
Lister/dører/vinduer : Hvit
Hei! Vi har malt en vegg i stua med fargen Kveldshimmel 4618. Den samme veggen går over til kjøkkenet. Her er det overskap og underskap, så det er bare synlig vegg i midten. Hadde tenkt å flislegge her, men vurderer nå å male istedet. Bør denne veggen også males med Kveldshimmel, eller kan det være fint med en annen blåfarge som matcher Kveldshimmel? Kjøkkenet er grålig. Og et spm til: Det står en sjenk foran veggen som er malt med Kveldshimmel. Denne har en hvit ramme, og idag har den grønne dører. For at det ikke skal bli så "rotete" og gi mer "harmoni", lurer jeg på å male disse dørene i en blåfarge. Hvilken farge vil passe da? Kveldshimmel eller en annen blånyanse? Håper på bra tips:) Hilsen Ane Stamnes
Hei, Arne :)
Vi ser en klar trend mot at flere vegger males i samme farge. Det gir en ro og lunhet i rommet. Jeg ville valgt samme farge på kjøkkenet som i stuen, altså 4618 Kveldshimmel.
Men hva med en mørkere nyanse av samme blåtone på skjenken?
Sjekk ut 4477 Deco Blue, eller den enda mørkere, nemlig super-elegante og rå-tøffe 4744 Sophisticated Blue :)
De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt (glans 01/02) eller LADY Balance matt (glans 05). LADY Pure Color er den matteste, mens LADY Balance er den luktsvake. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør. For de som liker rustikke kalkvegger (”betong” aktig utseende), finnes LADY Minerals kalkmaling i enkelte utvalgte farger. (se eget fargekart) . Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og vaskbar, velger man LADY Wonderwall silkematt (glans 10). Spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre / gang. Alle disse er til slettvegg / tapet. Slett tak og taklister maler du med vår helt nye LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. Har du paneltak så er LADY Interior Finish eller LADY Supreme Finish et godt valg. :-)
Jotun Sens er vår helsemaling, den er utviklet for allergikere og astmatikere og godkjent av NAAF. (Sens kan ikke blandes i det helt mørkeste fargene.) Sens kan du bruke både på panel og slettvegg.
Detaljer i treverk som panel, lister, vindu, dør, karmer, kjøkkenfronter og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.
Jotuns farger er utviklet spesielt for Jotuns produkter. Alle Jotun-produkter har en unik fargeresept for at ferdig blandet farge skal være korrekt. Jotun garanterer derfor kun riktig fargegjengivelse ved bruk av Jotun-produkter. Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.
Ta en titt på våre SLIK GJØR DU filmer hvis du ønsker råd og tips: http://www.jotun.com/no/no/b2c/how-to/video/index.aspx
Vi ønsker deg lykke til. :-)