Kategorier:
Lister/dører/vinduer : S 0500-N
Hei! Jeg har pusset opp kjøkkenet mitt, og valgte hvite fronter, benkeplate i hvitoljet eik og fargen Jade på veggene. Nå syntes jeg rommet er litt kjedelig - med mye hvitt, og har lyst til å male veggen bak kjøkkenvasken, og kanskje en firkant bak koketoppen. (Ikke nødvendigvis samme farge). Jeg er egentlig veldig glad i farger, men de nye fargene må jo helst passe sammen med Jade :) Jeg har hentet noen fargeprøver, som står på benken; Fusion, Sjøsmaragd, Green Leaf, Minty Breeze og Soft Mint. Blant disse liker jeg Sjøsmaragd best. Jeg vil gjerne ha en litt mørkere farge. Gulvet er av typen Marmoleum Click(eternity), og har fargen S 5502-G. Skal ha et nytt teppe, vet bare ikke hvilket - har lyst på et med oransje og grått i.
Hei Silje :)
Av fargene du nevner tror jeg også absolutt 6084 Sjøsmaragd blir tøff. Ta også en titt på 6232 Sjøalge. Den er bare helt nydelig sammen med 6315 Jade :) Den er lun , dempet og behagelig. Men Sjøsmaragd er mer spenstig :) -Hvilken du skal velge avhenger av hva du trives med og hvilket uttrykk du er ute etter.
- Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og vaskbar, velger man LADY Wonderwall silkematt (glans 10). Spesielt bruksvennlig for kjøkken.
-Lykke til!