Kategorier:
Jeg skal male soverommet og vurderer dusty purple 3343 som kontrastvegg. Soverommet har to skyvedører, som gjør at man fra stua vil kunne se rett inn på veggen jeg ønsker kontrastfarge. I stua ønsker jeg lyse vegger i en grå eller hvit tone. Ser at dere anbefaler 9918 Klassisk Hvit, 1624 Letthet, 1001 Egghvit eller 1453 Bomull.Har dere noen tips til gråfarger som passer til dusty Purple? Og hvilke farger vil dere anbefale på lister?
Hei Helene
3343 Dusty Purple er nydelig til alle hvittoner men for å kunne si noe om lysere gråtoner og hvilken hvittone du bør velge på lister må jeg spørre deg om hvilken hvittone du har i dag på dører og vinduer. Skal alt av detaljer som lister, dører, vinduer og tak males ville jeg valgt 1624 Letthet med tanke på gulv og kjøkkenfronter. På vegger i stuen ville jeg da valgt 1032 Grå Harmoni eller 1877 Valmuefrø, men viktig at du sjekker med prøver mot sofaen slik at den ikke blir kjølig mot blågrå :-) De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt eller LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, velger man LADY Wonderwall silkematt (glans 10). Spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
Slett tak og taklister maler du med vår helt nye LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. Har du panel tak så er LADY Interior Finish eller LADY Supreme Finish et godt valg. :-)
Detaljer i treverk som panel, lister, vindu, dør, karmer, kjøkkenfronter og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.
Alle Jotun-produkter har en unik fargeresept for at ferdig blandet farge skal være korrekt. Jotun garanterer derfor kun riktig farge-gjengivelse ved bruk av Jotun-produkter. Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler.
Lykke til. :-)
Planen er å male alt. I tillegg skal jeg kjøpe en annen sofa og møbler. Gråtonene du viser til er veldig fine, men er det andre gråtoner som er litt lysere som også kan passe?
Ønsker du å gå lysere bør du mot dine gulv velge en lun gråtone, se gjerne på 8470 Smooth White eller 1024 Tidløs. Hvis mulig ville jeg valgt sofa først, jeg personlig synes det er mye enklere å finne en farge til et stoff jeg liker enn motsatt rekkefølge. :-)