Kategorier:
Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit
Hei! Jeg håper dere har mulighet til å hjelpe meg med farger til min nye leilighet. Det er i et nybygg, med store vindusflater (gulv til tak-vinduer). Jeg kommer til å velge hvitoljet enstavs eikeparkett og profilerte dører. Jeg kommer også til å ettermontere litt brede profilerte gulvlister og dørkarmer. Listverk og dører vil bli malt i klassisk hvit. På kjøkken vil jeg gå for en moderne hvit front og benkeplate i enten hvit marmor eller hvitoljet eik. Av interiør har jeg mye krom/sølv-farget, mørkeblått, sort og hvitt. Jeg ønsker at leiligheten skal få et moderne og eksklusivt preg, samtidig som det gir en lun følelse. Liker godt mørke farger. Har sett for meg deco blue i stue og kjøkken, men syntes kanskje den ser litt for grå ut. Har også vurdert dusty purple på hovedsoverommet (skal ha hvitt garderobeskap her). Men dette er bare ideer. Har vært innom en fargepalett som går mye i blått, men også sett på mer greige toner. Ønsker gjerne innspill til en fargepalett som er gjennomtenkt og passende for hele leiligheten - er åpen for andre fargetoner enn de jeg har nevnt også. Er opptatt av at det skal være en naturlig "flyt" i fargene fra rom til rom. Jeg skal male alle rommene, unntatt boden og badene. Soverommet som ligger inntil kjøkken og stue har skyvedør, og dette rommet vil bli innredet som kontor. Døren vil stå oppe for romfølelsen sin del, derfor må fargen i dette rommet passe godt til stuen da man ser inn dit når man sitter i sofaen. Legger ved bilder av plantegning, samt to bilder som representerer interiørstilen jeg kommer til å gå for. Setter stor pris på svar!
Hei :-)
Bildene som viser hvilken stil du ønsker er det også riktige farger i forhold til hva du kommer til å velge på møbler ? Eller blir møbler og tekstiler valgt når du har funnet farge til vegg ?
Farger på møbler vil vi bestemme ut ifra hva som passer fargene, kom gjerne med innspill til farger som passer til fargepalett dere foreslår :)
Hei :-)
Ok, da tar vi ikke hensyn til farger på møbler bare vegg. Ikke et vondt ord om LADY 4477 Deco Blue men ta en titt på LADY 4744 Sophisticated Blue den er bare helt RÅ :-) I gangen hvor det ikke er dagslys ville jeg valgt en lys men lun og tøff gråtone som LADY 8470 Smooth White eller LADY 0553 Ascott. På kontoret ville jeg malt alt av vegger i LADY 8304 Timian den er vakker til blått og grønt er lekkert til LADY 3343 Dusty Purple som du ønsker på soverommet. Som et alternativ til lilla på soverommet kan du også kikke på LADY 2995 Dusty Red, LADY 1352 Form og LADY 1145 Band Stone. Ta en titt så snakkes vi nærmere hvis du ønsker det. :-)
De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt eller LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
Alle Jotun-produkter har en unik fargeresept for at ferdig blandet farge skal være korrekt. Jotun garanterer derfor kun riktig farge-gjengivelse ved bruk av Jotun-produkter. Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler.
Lykke til. :-)
Tusen takk for svar! Dette var gode innspill, syntes jeg. Smooth White i entreen er nok knallfint. Tror jeg har bestemt meg for Dusty Purple på soverommet - er helt forelsket i den. Jeg er veldig glad i grønt, men jeg er litt usikker på om jeg vil være komfortabelt med det på veggen. Er redd jeg skal gå lei og at det ikke harmonerer så godt med grønne planter. Og tror du Sophisticated Blue blir litt for mørk? Jeg har også tenkt til på følgende alternativer Alternativ 1 - Entre: Smooth White Stue/kjøkken: Deco Blue Kontor: Cashmere, Marrakech eller Balance Hovedsoverom: Dusty purple Lite soverom: St Pauls Blue Alternativ 2 - litt mer edgy, er redd jeg kanskje går litt lei etterhvert. Entre: Jade Stue/Kjøkken: Oslo Kontor: Balanse Hovedsoverom: Dusty Purple Lite soverom: St Pauls Blue Vi heller mot å gå for møbler i blått, sort, hvitt (ikke bomull) og lys grått. Hva tenker dere om dette? :)
På alternativ 1 mente jeg Cashmere, Marrakech eller SENSES på kontoret :)
Hei igjen :-)
Både LADY 4744 Sophisticated Blue og LADY 4477 Deco Blue er mørke men Sophisticated Blue er tøffere syne jeg :-)
Alt 1. Her ville jeg helt klart valgt LADY 10683 Cashmere til kontoret den er så lekker til blått, men selvfølgelig smak og behag. I denne paletten ville jeg byttet ut St. Pauls Blue, den blir svakt grønn sammen med Deco Blue. Ta en titt på LADY 4710 Duggblå eller LADY 4638 Byge.
Alt. 2 er som du sier mer edgy men sjekk at Oslo ikke blir "grønn" mot møblene :-) Blåtonen i møblene du velger blir veldig viktig for LADY 5030 ST. Pauls Blue og LADY 5180 Oslo har grønt i undertonen mens LADY 4477 Deco Blue og LADY 4744 Sophisticated Blue er varmere med litt rødt i undertonen :-) så dette må sees sammen med blåtonen i møblene.