Oddfrid Nesse

Kategorier:

Vi pusser opp et oppholdsrom med flateareal på ca. 20 kvm. Vi har nå malt veggene grønne: Jotun 05 S5010-G10y. Det er 3.3 m opp til tak, to høye doble vinduer og ca 3 m høy dobbel skyvedør i tilknytning mellom dette rommet og kjøkken, hvor en kjøkkenvegg er malt i fargen Oker. Tak, stukkatur og taklister er malt matt 02 i ublandet hvit. I det grønne rommet er det også en brannmur (uten ovn). Rommet vil blant annet inneha en stor "big sofa" i mørk grønn farge, og gulvet vil kles med parkett (trolig klassisk eik) Vi er i tvil om fargevalg på vindus- og fotlister, dørkarmer, dører og brannmuren. Vi ser for oss oss en en type hvitfarge, men er da usikker på hvilken som passer til S5010-G10Y. Åpen for andre forslag også ! Håper på snarlig tilbakemelding. mvh Oddfrid.

2017-03-19 16:42:57

Fargerådgiver svarer:

Hei Oddfrid 
Velger du hvitt ville jeg valgt samme hvittone som på detaljer ellers i huset :-) Ønsker du noe annet enn hvitt må jeg nesten be om litt bilder og en link med bilde av den grønne sofaen.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Svar:

Takk for rask respons. Vi har malt tak, stukkatur og taklister med "hvit base" matt 02, og andre rom har vi brukt dette, også dører, så da bør vi bruke det på resten av dette rommet? Mvh Oddfrid

20/03/2017 19:45:27

Fargerådgiver svarer:

Ja :-) Jeg synes det er finest når alle hvite detaljer har samme hvittone :-) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun