Kategorier:
Lister/dører/vinduer : 0502 hvit
Hei! Vi har kjøpt oss nytt hus, og ønsker å male noen vegger for å bryte opp litt siden hele huset er dekket med hvite MDF-plater. Vi ønsker å male en vegg på soverom til gutt 4år og gutt 7år i en blåfarge. En vegg på soverommet til oss voksne tenker vi å male i Green Harmony eller Balsam. Vi ønsker også å male et hjørne i stua. Her ønsker vi å male en kort vegg, der TV skal henge og tilstøtende vegg til denne. Vi har tenkt å kjøpe en sofa i en mørk blåfarge (Nordic Duo fra Bohus, se bildevedlegg) Kunne vi fått noen gode tips i forhold til fargevalg på disse rommene? Hilsen Mette
Hei Mette.
Når du skriver hvittone "0502 hvit" tar jeg utgangspunkt i at det er LADY 1001 Egghvit du mener, NSC 0502-Y? Hvis dette ikke stemmer må du gi beskjed så vi kan revurdere fargerådet. Jeg gir deg her ett fargeråd der jeg går ut ifra at du har en svakt gulaktig hvittone på lister, karmer, vinduer og dører, samt veggene.
En blåtone som står godt til LADY 1001 Egghvit er LADY 5249 Linblå. Ta en titt på denne til gutte-rommene. Den er virkelig god å omgi seg med. Og hva med lekre ton-i-ton LADY 5030 ST. Pauls Blue på hoved-soverommet? Fargen du nevner, 5904 Balsam ser jeg for meg kan bli skikkelig lekker mot sofaen din med puter ala de som er avbildet, altså i blågrønne toner, og gjerne noe lilla. -Lekkert!
De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt (glans 01/02) eller LADY Balance matt (glans 05). LADY Pure Color er den matteste, mens LADY Balance er den luktsvake. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.Detaljer i treverk som panel, lister, vindu, dør, karmer, kjøkkenfronter og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.
Soverom males med SENS 3i1 Vegg/panel/list 07, Verdens mest helsevennlige maling. Eneste malingserie anbefalt av NAAF. SENS maling inneholder ikke MI.
Jotuns farger er utviklet spesielt for Jotuns produkter. Alle Jotun-produkter har en unik fargeresept for at ferdig blandet farge skal være korrekt. Jotun garanterer derfor kun riktig fargegjengivelse ved bruk av Jotun-produkter. Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.
-Lykke til :)
Hei. Jeg har nok bommet med fargekoden. MDF-platene har ikke noe gulskjær, slik du beskriver. Huset er helt nytt, og MDF er i en standard hvitfarge uten noen gultone. Passer fortsatt fargene du anbefaler?
Hei igjen, Mette.
ja, disse fargene står godt inntil LADY 9918 Klassisk Hvit også, men dersom du klarer å innhente opplysninger om hvittonen hadde det vært det beste. Hvitt er ikke hvitt :o)
HVitonen kan faktisk vippe fargene i en helt annen retning en forventet.
Kanskje du har informasjon om husets fargekoder notert i papirer som fulgte huset?
Hører fra deg :)