Tinka

Kategorier:

Hei. Vi har kjøpt ny leilighet hvor soverommene til barna ligger i 2 etg. Der er alt furu, bortsett fra hvite takvinduer. Det er altså skråtak, med knevegger. rommene har bra størrelse og takhøyde. Vi har en gutt 12 år som skal få ett rom, og en jente 8 og gutt 6 år som skal dele ett stort rom. Vi vil legge hvitkalket eikegulv på begge rom. trenger fargetips til tak og veggene til begge rom. Gutten på 12 ønsker seg dempet sort, mens de små har snakket om en aqua farge... Er åpen for alle forslag. Veldig usikker på om taket skal være hvit. Blir mye hvitt da siden det er skråtak og lite vegger. Med tanke på lys, skal vi etterhvert sette inn flere takvinduer så vi trenger ikke ta så mye hensyn til lyset i rommet. Legger ved bilder av begge rom. Bilde nr 1 er rommet for 6 og 8 åringen, bilde 2-3 er til gutt 12 år.

2017-05-18 01:38:46

Fargerådgiver svarer:

Hei Tinka
Barnerommet til gutt 6 og jente 8 ville jeg malt i LADY 7163 Minty Breeze den er lekker med detaljer i både rosa og blått som helt sikkert kommer til å snike seg inn på detaljer og leker :-) Her ville jeg malt skråtaket med takvinduet og kne-veggen i LADY 9918 Klassisk Hvit. Resten av skråtaket, kne-veggen og endeveggene ville jeg malt i Minty Breeze. Da får du to farger på taket men jeg tror at det er med på å fremheve at tak vinkelen ikke er lik her og det tror jeg kan bli en tøff detalj. På rommet til 12 åringen ville jeg valt hele taket hvitt i LADY 9918 Klassisk Hvit spesielt hvis du skal innfri ønsket om vegger i LADY 9938 Dempet Sort. Kne-vegger ville jeg sett på som en del av veggen å malt i Dempet Sort. Den ene slette veggen i dette rommet kunne kanskje fått et strøk med LADY Minerals Kalkmaling i LADY 1462 Grå Skifer eller LADY 9913 Matrix ? 
Når det gjelder stuen så er det lekkert med farge i taket, spesielt hos deg som har så mange spennende vinkler. Hva med LADY 10679 Washed Linen i taket ? Du skriver at du både liker blått og Dempet Sort så hva med alle vegger i stuen i den blåsorte LADY 4744 Sophisticated Blue. :-) 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt eller LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør. 

Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, velger man LADY Wonderwall silkematt (glans 10). Spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.

Slett tak og taklister maler du med LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. Har du panel tak så er LADY Interior Finish eller LADY Supreme Finish et godt valg. :-) 

Detaljer i treverk som panel, lister, vindu, dør, karmer, kjøkkenfronter og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.

Alle Jotun-produkter har en unik fargeresept for at ferdig blandet farge skal være korrekt. Jotun garanterer derfor kun riktig farge-gjengivelse ved bruk av Jotun-produkter. Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. 

Lykke til. :-) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Svar:

Hei. Tusen takk for kule forslag!!. Vi går for disse i 2 etg...., men ønsker en vri vedrørende stuen:-) Liker forslaget ditt godt, men er redd Sophisticated Blue blir for mørk på veggene i stuen?Hva tror du om dette? Har du andre forslag ?Taket i Washed Linen tror jeg blir veldig fint. Vi har mørk grå velursofa, sorte bord, og mye aqua farger på interiør.

20/05/2017 02:25:55

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen :)
Jeg tror fortsatt LADY 4744 Sophisticated Blue hadde blitt lekker hos deg ;)
Men hva med LADY 5030 ST. Pauls Blue? Den er lekker kombinert med LADY 10679 Washed Linen!

-Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Svar:

Hei. Kjempefine forslag. Tusen takk. Jeg har lyst til å være litt vågal og male Sophisticated Blue på veggene, og Washed Linen i taket som du foreslo. Når du ser på bildene av stua...hvordan skal vi definere vegg-tak? Tenker du der hvor takvinduene er som tak i Washed Linen med Sophisticated Blue på kneveggene under vinduene?og hva med de korte støtteveggene som står langs vindusiden? Eller tenker du at alt er vegg i Sophisticated Blue der? Isåfall blir det mye mørk farge og lite lyst. syns det er veldig vanskelig å definere hva som er tak og hva som er vegg her:-) Venter spent på svar:-)

29/05/2017 05:40:51

Fargerådgiver svarer:

Hei Tinka, 
Ja, det kan være vanskelig å definere hva som er vegg og hva som er tak, når det er så mange spennende vinkler og konstruksjoner. 
Men slik jeg ser det er taket med takvinduene pluss resten av taket - tak.. 
Knevegger (under takvinduene) , den skrå gavlveggen, og langveggen ville jeg malt i LADY 4744 Sophisticated Blue. I tillegg til veggen rundt døren inn til kjøkkenet. Den lille veggstumpen mellom takvinduene ser jeg også på som vegg, så denne ville jeg også malt LADY 4744 Sophisticated Blue. -Henger du med!? hihi... Det er ikke alltid så lett å forklare på tastatur.... Skulle gjerne vært i rommet å pekt :) hihi..

-Lykke til, 
send oss gjerne bilder av resultatet ;)


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Svar:

Hei. Jaaaa!! Skjønner helt perfekt hva du mener... og DET kommer til å bli sååå kult. Bilder kommer i juli:) Du har vært til uvurderlig hjelp. Tusen tusen takk:-) Etterpå er det kjøkkenet som står for tur;)

29/05/2017 17:20:58

Svar:

Hei igjen.Da trenger jeg tips til kjøkkenet. Vegger og tak. Du vet jo allerede At stuen får Washed Linen i taket og Sophisticated Blue på veggene. Vi river veggen (hvor vedovnen står), og får da åpen løsning inn til stuen. Kjøkkeninnredningen blir svart med betong benkeplate og detaljer i rosegull. Gulvet blir det samme som i stuen- kaldt hvitoljet eikegulv i fiskeben.Hva kan passe her tro?

13/06/2017 06:08:20

Svar:

Glemte å ta med gangen som kommer inn til stue/kjøkkendelen. Gangen får også samme gulvet som de øvrige rommene ( hvitoljet kaldt eikegulv i fiksebensmønster). Jeg , som alle andre, digger Deco Blue og vurderer denne i gangen, men er åpen for forslag:-) og hva med taket..alt i samme farge?

13/06/2017 06:20:07

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen, 
Det blir såpass åpent inn til stuen at her ville jeg valgt LADY 10679 Washed Linen både i tak og på veggene. 
LADY 4477 Deco Blue blir lekker i gangen! Den er super kombinert med fargene dine ellers :)
Dette blir spennende :)
De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt (glans 01/02) eller LADY Balance matt (glans 05). LADY Pure Color er den matteste, mens LADY Balance er den luktsvake. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør. Slett tak og taklister maler du med vår helt nye LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

-Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun