Astrid

Kategorier:

Vinduer : S 0502 - Y

Dør : 9920

Garasjeport : 9920

Hei! Seks spørsmål det hadde vært supert å få svar på: 1)Jeg synes røykgrå er fin i beis - hvilke farge vil være omtrent den samme hvis vi heller vil male huset? 2) Vi har bestilt dør og garasjeport i askesort - vil dette passe sammen med røykgrå eller tilnærmet samme farge i maling? 3) Vinduer er bestilt i bomull. I tillegg til røykgrå, vurderer vi askesort som farge på huset. Jeg har lest at bomull kan bli gulaktig og "skitten" sammen med askesort. Er dette tilfellet? Og er det sannsynlig at det vil oppfattes slik ute, når det er store flater med askesort og kun smalt med bomull rundt vinduer? 4) Hva tenker dere om å ha hele huset askesort med også dør og garasjeport i askesort? Garasjen henger sammen med huset, slik at dette vil være en vesentlig stor del av huset. 5) Siste farge oppe til vurdering på huset (så langt) er labrador. Vil det være en god kombi med askesort og bomull? Stemmer det at dette vil oppleves som en del mørkere grånyanse enn røykgrå (beis)? På forhånd tusen takk for svar!!

2017-08-17 21:00:10

Fargerådgiver svarer:

Hei Astrid
1. Beis og dekkende maling vil aldri bli likt :-) men 9075 Røykgrå er en varm mellomtone og jeg opplever at Jotun 1378 Kontur og LADY 1462 Grå Skifer er farger som gi mye av det samme uttrykket.
2. JOTUN 9920 Askesort S8000-N er så mørk at den er i mine øyne fine til alle disse. 
3. Det er gule undertoner i LADY 1453 Bomull og det er det ikke i JOTUN 9920 Askesort men når det er sagt så synes jeg at den er så mørk at den står fint til Bomull (spesielt ute). 
4. Et monokromt uttrykk med samme farge på dør og vegg er rå-lekkert men det er selvfølgelig avgjørende hva slags type hus vi snakker om. 
5. Jotun 1434 Labrador har undertoner i gult og er lekker til LADY 1453 Bomull noen opplever den som litt for gyllen til de kjøligere grå-sorte som JOTUN 9920 Askesort men smak og behag. :-) 
Maler du huset med DRYGOLIN ULTIMAT eller OPTIMAL får du den beste beskyttelse på ditt hus. Drygolin Ultimat er litt blankere enn Optimal så også her er det smak og behag :-) 
Lykke til og god helg :-) 


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun