Kategorier:
Lister/dører/vinduer : Klassisk hvir
Hei! Har malt stuen i fargene Nordic Breeze (tre vegger) og Dusky Blue (en vegg), men synes fargeuttrykket totalt sett blir for litt for "søtt" og pastellaktig. Hva tror du om å male om Dusky Blue-veggen i Skyggeblå eller en annen mørkere blåfarge? Vil det påvirke Nordic Breeze slik at den virker mindre pastellblå? (Har liten lyst til å male om hele stuen).
Hei :-)
Hva med å røffe det litt opp med en vegg eller detaljer i LADY 5455 INDUSTRIAL BLUE sammen med LADY 1434 ELEGANT og/eller LADY 9938 DEMPET SORT på detaljer og lamper :-) Kontraster vil gjøre at:nordi blir tøffere og mindre babyblå :-)
Takk for svar med fine innspill! Satser på å røffe opp den ene veggen, slik du foreslår - kanskje med kalkmaling - men hvordan vil feks St.Pauls Blue eller Skyggeblå stå til Nordic Breeze?
LADY 5030 ST. PAULS BLUE er tøff til LADY 5452 NORDIC BREEZE, LADY 4629 SKYGGEBLÅ har mye rødt i undertonen og blir lett "lilla". Vi har fått mange nye farger i LADY Minerals Kalkmaling denne høsten så se også gjerne på LADY 5044 BLÅIS sammen med Nordic Breeze. :-)
Takk! Digger at det fins et kompetent sted å få gode råd, og ikke bare en bak disken i malerbutikken som trekker litt på skuldrene. :)
Så hyggelig melding å få en regntung onsdag :-) Du får sladre om oss til alle du kjenner. :-)