Kategorier:
Lister/dører/vinduer : Hvit
Heisann. Jeg driver å ser på hvilke farger vi skal ha i leiligheten som er prosjektert ferdig i 2018. Det er en åpen stue kjøkken løsning på 40kvm. Det er en endeleilighet med veldig mye vindu. Taket er hvitt, gulvet planlegges med hvitoljet eik. Kjøkkenet står mellom lys grå: NCS S 2500-N og hvit NCS S 1002-Y. Jeg heller mest mot lysgrå. Jeg ønsker en form for gråfarge i stuen. Hvilke passer bra til kjøkkenet? Jeg har sett på kalk grå og grå skifer. Når det gjelder møblement så blir det hvitoljet Eik til spisebord og sofabord. Teppe under spisebord og sofa blir det Alpha 16 Sand eller 21 grey med mørk ramme (teppeabo). 2 bilder (ca 80x70) vil bli plassert i stuen med svarte rammer. Tips til farge i gang og soverom mottas også med takk..:) Mvh Thomas
Hei Thomas
Du skriver hvite detaljer men hvitt er ikke hvitt dessverre, kan du sjekke med utbygger hvilken hvit tone de har valgt. Ønsker du at jeg skal ta tepper og møbler med i vurderingen må jeg få litt bilder :-)
Hei. Fargen på taket er: hvitmalt betong. Fikk ikke noe mer detaljer på denne. Fargen på listene er: NCS S0502 Y. Bilder på møblene blir litt vanskelig. Det går i hvitoljet Eik. Sandgrå tepper med svart ramme. Bilder på veggen med svarte rammer..:) Thomas
Hei igjen
Sammen med detaljer i LADY 1453 BOMULL S0502-Y og kjøkkenfronter i LADY 1024 TIDLØS/TIDLÖS S1002-Y er varme gråtoner som LADY 10679 WASHED LINEN, LADY 0394 Varmgrå, LADY 1352 FORM og LADY 1145 BAND STONE lekre. Ønsker du kjøligere gråtoner så ta en titt på LADY 1391 LYS ANTIKKGRÅ, LADY 1973 ANTIKKGRÅ, LADY 1032 GRÅ HARMONI, LADY 1032 GRÅ HARMONI, LADY 1877 VALMUEFRØ, LADY 1462 GRÅ SKIFER, LADY 1434 ELEGANT og LADY 9938 DEMPET SORT. Hva som blir best hos deg blir det umulig å si noe om uten bilder. :-)
Velg gjerne vår vakreste veggmaling noensinne :pur den gir veggene et supermatt, mykt og eksklusivt utseende med en unik fargegjengivelse. Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Lykke til :-)
Hei. Takk for svar. Hvilken farge kan passe bra om vi tar NCS S 2500-N på kjøkkenet, og ikke S1002-Y? Thomas
S2500-N som hos oss heter LADY 9911 NØYTRAL/NEUTRAL blir kjølig mot blå/lilla sammen med dine detaljer i LADY 1453 BOMULL. Bomull blir også ekstar gul mot nesten gulgrønn så den vil fraråde deg å velge, S2500-N til dine detaljer. Henter du fargelameller å ser på dem i godt dagslys er jeg sikker på at du ser hva jeg mener. :-)