Kategorier:
Lister/dører/vinduer : Bomull
Hei Vi har kjøpt et hus fra 1970 som vi holder på å pusse opp, revet alt innvendig. Jeg trenger råd til veggene på stue/kjøkken, det er åpen løsning. Kjøkkenet er er levert fra Norema og modellen er FORMAT LYS GRÅ (NCS S 2500-N). Det skal være er 605-KALKET FURU farge på benkeplaten (http://www.norema.no/kjokken/benkeplater/laminat/) Gulvet skal ha samme farge som benkeplaten. Det vil være listefritt mellom vegg og tak, men det vil være gulvlist i fargen bomull. Taket har jeg planer om at skal være hvitt, men er åpen for forslag også her. Av møbler så har vi nå en Palma sofa med tekstilfarge D8D8 GREY (bilde vedlagt). I tillegg planlegger vi å skaffe et langbord i en en form for drivved farge. Stue, kjøkken og gang er på ca 60m2. Mellom kjøkkenbenken og overskapet er det et vindu, på kortveggen er det 3 vinduer som er 120x120 og på siste veggen er det ei dobbel skyvedør som er 3 meter lang. Så det kommer lys inn fra 3 av 4 sider. Ønsker en varmt og koselig farge som passer for meg, mannen og vårt barn på 1,5 år.
Jeg finner ingen benkeplate som heter 605 Kalket Furu i denne linken ? Har du flere bilder som viser mer av hele rommet slik at jeg får et inntrykk av lysforhold. Hva synes du om farger som LADY 5044 Blåis, LADY 5249 Linblå eller den grønne LADY 6352 Evening Green ?
Her er bilder av hvordan det ser ut nå. I hjørne der det står mye skal kjøkkenet være. Fargene du foreslo er farger jeg har sett på selv (evening green hadde jeg ikke sett på tidligere), så de er veldig aktuelle.
Hei igjen :-)
Ikke så lett å få et riktig inntrykk av lysforhold når det er så uferdig, men jeg ville valgt hvitt tak i samme hvittone som detaljer altså LADY 1453 Bomull. På veggen tror jeg at LADY 6352 Evening Green blir lekker gjerne kombinert med LADY 10961 Raw Canvas og den litt lysere LADY 6350 Soft Teal hvis du ønsker noen lysere vegger eller farger i andre rom som gangen :-) Tak og taklister maler du med LADY Perfection. På vegger ellers ville jeg valgt LADY Pure Color. I sprut-sonen på kjøkkenet maler du med LADY Aqua eller LADY Wonderwall.
Lykke til og god helg :-)