Kategorier:
Lister/dører/vinduer : 9918 Klassisk hvit, NCS S0500-N
Hei, vi skal flytte inn i ny leilighet der standardfargen er klassisk hvit, NCS S0500-N. Standard parkett er eik natur vanilla, matt lakkert. Hele leiligheten er altså veldig hvit. Det er en endeleilighet med vinduer fra gulv til tak så det blir en leilighet med mye lys. Hovedsoverom: vi har en hästens mørkeblå seng med montana sengegavl. Fargen på sengegavlen er 123 marocco som tilsvarer NCS S5040-R90B. Mitt fargeforslag er å benytte 1623 Marrakesh på veggene. Gjesterom: 1939 teblad (ønsker å friske opp med innslag av rødt; f.eks røde puter) Innvendig gang: 1140 Sand (som passer med Marrakesh) Inngang: 10342 Kalkgrå / 10341 Kalk som kan ta opp farger fra en skyvedørsgarderobe med aluminiumslister. Stue og kjøkken er et stort rom. Kjøkkenet er formet som en U og to vegger skal males brune for å få en kontrast til kjøkkeninnredningen. Rich kashmere (NCS S 7005-Y80R) var benyttet i butikken. Et alternativ til denne er 10964 smoked oak. Skal resten av stua være klassisk hvit eller skal den også males – og i hvilken farge? Dersom resten av stua blir hvit så ønskes en fondvegg i sofakroken. Sofaen er nøytral, brun m/nyanse av grønn så en grønn fondvegg er fin, men hvilken? Setter pris på om dere kan kommentere på den valgte fargepaletten og forslå alternative farger. Med vennlig hilsen, KMH
Hei, vedlegger et bilde av sofaen. Skyvedørsgarderobe er foreløpig kun på planleggingsstadiet. Jeg håper du kan foreslå en fargepalett. Mvh, KMH.
God morgen 😊
LADY 1623 Marrakesh er lekker til blått så den holder vi fast ved. Sammen med LADY 1623 Marrakesh ville jeg valgt lyse grunntoner som LADY 1931 Kokos, LADY 10678 Space og LADY 1140 Sand (som du selv også nevner) Dette er gode lune basefarger som gjerne kan benyttes i flere rom spesielt når du har planer om å hente inn detaljer i rødt. Ønsker du en mørk brun på kjøkkenet så ville jeg valgt LADY 2732 Dyp Mocca 7702-Y52R for LADY 10964 Smoked Oak har litt lite rødt i undertonen og blir sammen med fargene vi her snakker om nesten litt "grønn". Fargen Sigdal har valgt S7005-Y80R har mye rødt i undertonen og blir nesten litt "lilla" i din palett. LADY 2732 Dyp Mocca er ikke en ny farge så den finner du dessverre ikke i våre nyeste fargekart eller i Jotun Fargesenter så her må du nok kjøpe en prøveboks for å få tastet fargen. Jeg ville også hos deg til ditt kjøkken vurdert en dempet grønn som LADY 8422 Green Marble. På gjesterommet ville jeg vurdert å hente inn LADY 4619 Denim Blå slik at blått blir hentet opp. Håper dette er farger du liker og vil trives med :-)
De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt eller LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, velger man LADY Wonderwall silkematt (glans 10). Spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
Slett tak og taklister maler du med LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. Har du panel tak så er
Detaljer i treverk som panel, lister, vindu, dør, karmer, kjøkkenfronter og møbler males med :supre. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.
Alle Jotun-produkter har en unik fargeresept for at ferdig blandet farge skal være korrekt. Jotun garanterer derfor kun riktig farge-gjengivelse ved bruk av Jotun-produkter. Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler.
Lykke til. :-)