Kategorier:
Lister/dører/vinduer : Bomull (ferdigmalte)
Jeg ønsker en farge som går ton i ton med det mørkeste på tapeten. Tenkte på Washed Linen, men er usikker. Vi har åpen løsning så stue, kjøkken og gang går liksom sammen. Vi har samme gulv og mdf plater i bomull i hele huset. En vegg i gangen med tapet og en i stue - samme tapet begge steder. Tusen takk svar!
Hei Emilie
Bilder på skjerm er dessverre ikke godt nok underlag for å si hva som matcher, du bør ta tapeten med til din lokale Jotun forhandler å høre om de kan hjelpe deg med å skanne fargen. Jeg tror at den mørkeste tonen i tapeten er kjøligere enn LADY 10679 Washed Linen men bilder kan lyve når det gjelder fargegjengivelse dessverre. Slik jeg ser det på min skjerm er LADY 1269 Demring eller LADY 10342 Kalkgrå kanskje riktigere mne du må skanne fargen for å være sikker. :-)
Men kalk passer vel ikke til bomull?
Du har helt rett i at LADY 10341 Kalk og de lyseste greige ikke er supre til LADY 1453 Bomull, men LADY 10342 Kalkgrå er mørkere og kan gå fint, men sjekk med dine lysforhold :-) Tapeten har du og det er jo viktig å finne den beste til tapene. :-)
Har nå prøvd kalkgrå til tapeten, sånn ble det. Lurer på noe litt lysere? Har gamle møbler i stilen som vedlagt bilde. Har også et lindkap jeg skal male men vet ikke i hvilken farge.. ønsker en lun, dus og harmonisk, men samtidig elegant stue. Veldig takknemlig for svar!😃👍 Jeg føler jeg er lost i denne jungelen!😳😫
Ser at den ble litt mørk ( iallefall på dette bildet ) 😊 men tonen er ganske riktig eller ? vanskelig å vurdere for på dette bildet ser tapeten helt annerledes ut enn på det først bilde du sendte. Vi har en lysere varm greige som heter LADY 10579 Complexion 1704-Y38R prøve på den finner du i et litt eldre fargekart som heter LADY BALANCE (det er bilde av en stue i Minty Breeze på utsiden med en gyllen sofa) Kanskje din lokale Jotun forhandler har et av disse fargekartene arkivert, hvis ike må du kjøpe en prøveboks? Hvis mulig bør du ta med en prøve av tapeten til din nærmeste Jotun forhandler å få skannet fargen. Har du et bilde som viser skapet og større deler av stuen ? Det er så mye enklere å gi fargeråd når vi ser litt mer av rommet. :-)
Hei😃 Skapet er nå ferdigmalt i varmgrå, nydelig farge! Washed linen er den som passer best til tapeten, men hadde den vært en eller to nyanser lysere så hadde det vært perfekt! Finnes den fargen tror du, og hva heter den?🤔 Takknemlig for svar!
Hei Emilie,
lysere enn LADY 10679 Washed Linen finner du farger som JOTUN 1376 Frostrøyk og JOTUN 1024 Tidløs.
Lykke til :)