Kategorier:
Lister/dører/vinduer : Klassisk Hvit S 0500-N
Vi skal lage et barnerom til en 6 år gammel jente. Vi har malt én fondvegg med magnetmaling og deretter tavlemaling i fargen Silkerosa S2030 R10B. Trenger fargetips på de andre tre vgennene. Rommet har lite lys, fordi det ligger I første etg og det er en hekk utenfor vinduet. Derfor bør ikke fargene være for mørke. Ser etter en farge som veier opp for den knærsje rosafargen, og som hun kan ha lenge. kanskje en gråaktig farge eller en lyseblå? Tenke å IKKE male de andre tre veggene I rosa (for da tror jeg hun blir lei innen det har gått 5 år). Det må vel være en grå/blå farge med en del rødt i siden Silkerosa er så knæsj? Hva med alladin? Evt alladin blandet med 50% hvitt? Evt. hvit lin blandet med 50% hvitt?
Hei :-)
Helt ærlig så synes jeg at LADY 4468 Alladin blir litt "babyblå" sammen ed 5911 Silkerosa. Jeg ville valgt en lun gråtone. Min favoritt er LADY 1269 Demring. :-)
takk for svar! vi har prøvd hvit lin og synes kanskje den var litt mørk. Prøvde å blande den 50/50 med hvitt og det synes jeg ble fint. Hvit lin har jo endel rødt I seg og det tenkte jeg var lurt siden Silkerosa er såpass knæsj. Hvordan er Demring i forhold til hvit lin?
Hei hei :)
LADY 1269 Demring er mørkere enn LADY 10182 Hvit Lin.
Dersom du ønsker en varm gråtone med rød undertoner som er lysere enn LADY 10182 Hvit Lin kan jeg foreslå LADY 1622 Refleksjon eller LADY 10341 Kalk.
Lykke til :)
Hei! Tusen takk igjen for svar! Jeg synes kalk ble litt ‘gul’ mot den knæsje silkerosa. Synes liksom ikke de to fargene snakket så godt sammen (men har brukt Kalk flere andre steder i huset med hell). Refleksjon har jeg ikke prøvd, så det skal jeg gjøre! Er den fin mot lister og dører i klassisk hvit? Tenker jeg feil med det at fargen bør ha litt røde undertoner for at det skal bli en helhet i dette barnerommet? Hilsen Tirill
Du tenker ikke feil :-) LADY 1622 Refleksjon 0801-Y25R har rødt i undertonen og er fin til den helt hvite LADY 9918 Klassisk Hvit :-)