J.J.

Kategorier:

Lister/dører/vinduer : N/A

Hei, Vi har nettopp kjøpt leilighet og hele skal males; vi må derfor velge en komplett palett. Den er høy under taket (320cm), og har mørk brune tregulv. Leiligheten har tre østvendte stuer + østvendt soverom, og et vestvendt kjøkken + soverom. Alt skal males, så vi har blanke ark. På kjøkkenet tenker vi å ha mørkeblå fronter og hvite vegger. I den innerste østvendte tv-stuen planlegger vi en mørk blå/grønn farge som industrial blue eller dark teal, men er usikre på hva vi skal ha i tilstøtende rom? Har vært inne på hipster brown for å få litt varme men vil ikke bare ha mørke rom... Neste stue blir spisestuen og denne tilstøter også kjøkkenet. Og til slutt har vi da soverommet som vi tenker å ha en mørk farge. Leiligheten er romslig på 145kvm, så den tåler nok en del farge. Men har dere forslag til palett? Vi er ikke sa glad i beige eller altfor kalde farger. Hvordan kan vi få fargene til å flyte, og hva gjør vi med listverk o.l.? Vi har heller ikke hatt mørke gulv før og er usikre på hva disse gjør med fargene i rommene. Takk!

2017-12-12 17:33:34

Fargerådgiver svarer:

Hei J.J 
Vi hjelper deg gjerne med fargeråd, men jeg må be om bilder slik at jeg får et inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Vi snakkes :-) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei, Her har du bilde av entre inn mot kjøkken, og hovedstue + spisestue.

09/01/2018 05:22:55

Kommentar

Og kjøkken, soverommet som vi skal bruke som tv-stue, og ekstra-soverommet. Spisestuen på forrige bilde vil deles opp og bli spisestue + hovedsov (det er et rom til bakenfor som vi tar ned veggen til for å frigjøre mer plass). Takk!

09/01/2018 05:24:24

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen, 
for en fantastisk leilighet. Lekre gulv! Vi hjelper deg gjerne med dette spennende prosjektet, men jeg må spørre om dette er dine møbler. Det ser ut som dette er bilder fra prospektet. I så fall trenger vi, i tillegg til disse flotte bildene av rommene, info om sofastoff og farger ellers i møbler og interiør dere skal ha med på flyttelasset, eller kjøpe nytt. Send gjerne med link til bilder av møbler evnt. 

Hører fra deg :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei, Takk! Tror det blir veldig bra :-) Og enig i at gulvene er veldig fine! Godt spm; dette er ikke våre møbler. Vi kommer til å måtte kjøpe nytt til spisestuen, men til kjøkkenet i dag tar vi med oss en dyp blågrå veloursofa, og kjøper nytt bord. Til hovedstuen tar vi med oss en sofa i mellomgrå ull, en cognacfarget skinnstol og en del pynteputer i rosa-, blå- og grønntoner. Vi har også et maleri med alle disse fargene. Vi har kjøpt en dypgrønn veloursofa til tv-stuen (se bilde). I dag er leiligheten vår innredet i grått, sort, hvitt, blått og grønt med rosa aksenter, så vi endrer med andre ord ikke paletten drastisk men vurderer å introdusere litt flere brun-greige nyanser og ta litt mer sjanser ift. å male lister og tak, ha vegger i todelt palett osv. I tillegg har jeg også litt dilla på komboen rødt og rosa og er litt keen på å prøve å få inkorporert noe rødt :-) Som du ser på bildene er hele leiligheten malt i samme farge i dag, og jeg syns den framstår litt kjølig. Hilsen J.J.

10/01/2018 06:07:22

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen, vanskelig uten bilder av alle møblene og spesielt den blågrå velur-sofaen du beskriver men hva med en palett bestående av  LADY 5343 Industriell Grå,  LADY 5081 Fabrikk,  LADY 4744 Sophisticated Blue eller  LADY 1434 Elegant (kjøkkenfronter og gjerne vegger på et soverom eller andre rom),  LADY 2588 Myk,  LADY 20055 Dusty Rose og  LADY 2727 Red Maple. Du har i tidligere dialog også nevnt at du ønsker noen blågrønne vegger, er dette ønsket fortsatt gjeldene så tror jeg at  LADY 6352 Evening Green står fint til sofaen. Håper vi her har klart å flette inn rødt og rosa sammen med grått på en måte som faller i smak, ingen tvil om at de lekre detaljene i denne leiligheten vil fremst enda vakrere med litt farge på veggene. Ønsker du hvite vegger og detaljer som dører, lister vinduer og tak så velg gjerne  LADY 9918 Klassisk Hvit eller den enda hvitere  LADY 7236 Chi til denne paletten :-) De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge  LADY Pure Color supermatt (min favoritt hos deg) eller  LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, velger man  LADY Wonderwall silkematt (glans 10). Spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.

Detaljer i treverk som panelvegg, lister, vindu, dør, karmer, kjøkkenfronter og møbler males med  LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.

Slett tak og taklister maler du med  LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. 

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves. Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Vi ønsker deg lykke til. :-)


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun