Kategorier:
Lister/dører/vinduer : klassisk hvit
Hei! Broren min skal male en 60m2 stor leilighet. Den har rikelig med lys på soverom og i stue. Han trenger litt tips til hvilke farger han bør male i. Leiligheten står tom og skal møbleres etter maling. Han liker nordisk interiør og lyst treverk, gulvet skal byttes til lyst tre , f.eks lys ask-farge. Kan du anbefale en kontrast vegg til soverommet, veggen vil syntes fra stuen. Kan du anbefale en farge til gangen, den gule døren i gangen skal males i klassisk hvit hvis du ikke anbefaler noe annet. Gangen ser du også fra stuen. Kan du anbefale en farge til stuen som går med de andre fargene? Det er også mulig at stuen males i klassisk hvit, så fint om fargene til gang og soverom passer den. Vi har sett litt på dempet sort som kontrast vegg på soverom, men tar gjerne i mot andre forslag. Tror han er åpen for alle farger, men kanskje ikke for feminint og sukkersøtt.
Litt tilleggsinformasjon han er redd for at dempet sort vil ta mye av lyset på soverommet. Han liker farger som Elegant, Band stone, Dark teal, Evening green, Nordic breeze, Blåis, Soft teal. Han kan også male alle veggene på soverommet hvis det blir finest.
Hei Lillian :)
Hva med å male den gule døren i LADY 9938 Dempet Sort og veggene i gangen i vakre LADY 6350 Soft Teal? Velger du disse fargene kan jeg foreslå ton-i-ton LADY 6352 Evening Green på alle fire veggene på soverommet.
Dersom han ønsker en helt lys og anvendelig farge i stue/kjøkken kan jeg foreslå LADY 1928 Sommersne på veggene her, gjerne med en kontrastvegg i LADY 5454 Dark Teal eller LADY 5455 Industrial Blue dersom det er ønskelig å få inn litt farge.
Til disse fargene vil JOTUN 9918 Klassisk Hvit være å foretrekke på lister, karmer, vinduer og detaljer.
De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt eller LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
Detaljer i treverk som panel, lister, vindu, dør, karmer, kjøkkenfronter og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.
Vi ønsker dere lykke til og GOD JUL :)