Maren

Kategorier:

Lister/dører/vinduer : Hvit, grå

Hei, Jeg ønsker å male gangen i leiligheten. Den er godt belyst med spotter i taket, og både vegger og tak er i dag hvitt. Det er en skjenk i valnøtt midt i gangen, i tillegg til detaljer i sort. I utgangspunktet kunne jeg tenke meg å male i noe liknende deco pink eller warm blush, men er usikker på hva som vil passe med valnøtt og eventuelt den grå døren. Vi har allerede et soverom i warm blush og er veldig fornøyde med fargen, dette rommet er heller ikke direkte tilstøtende. Vil dere ellers anbefale å måle taket, og evt lister, i samme farge? Takhøyden er ca 220cm. På forhånd, takk for råd!

2018-01-15 11:56:11

Fargerådgiver svarer:

Hei Maren hva med  LADY 2024 Senses den er rå-lekker til valnøtt og vakker sammen med  LADY 2856 Warm Blush. Tak og vegg i samme farge i gangen blir tøft så tommel opp. Uten ncs kode på den grå døren blir det umulig å si noe sikkert så her må du love meg at du selv sjekker med fargelameller. :-) Velg gjerne vår vakreste veggmaling noensinne  LADY Pure Color den gir veggene et supermatt, mykt og eksklusivt utseende med en unik fargegjengivelse. Tak maler du med  LADY PerfectionJotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Lykke til :-)


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Spennende, takk for svar! Jeg skal prøve meg litt frem med LADY Senses i helgen :) Kom også over denne artikkelen http://lady.inspirasjonsblogg.jotun.no/arets-viktigste-interiortrender/, der det var vakre bilder av et bad malt i fargen Dark Teal. Dette er riktignok en helt annen stil enn LADY Senses, men hvordan fungerer denne til bruk i eks en gang? Både mot valnøtt og om den vil bli i overkant mørk? Om den passer, hva slags farge vil evt passe i taket? Takk :)

26/01/2018 14:17:04

Fargerådgiver svarer:

 LADY 5454 Dark Teal er lekker til valnøtt og nydelig til dine detaljer/bilder ol. men om den blir for mørk i gangen er smak og behag :-) Hva med  LADY 6352 Evening Green ? Jeg synes at vegg og tak i samme farge er lekkert hos deg når du ikke har taklister.  :-) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun