Eli

Kategorier:

Hei jeg har kjøpt helt ny lelighet ikke bygd enno. På kjøkkenet tenke jeg å gå for kjøkkeninnredning med farge S7500 N levert av Sigdal tror den heter aske 9933 hos dere og nå lurer jeg på hvilken farge som kan passe på veggene i kjøkken og stue , det er åpen løsning.

2018-02-27 19:43:35

Fargerådgiver svarer:

Hei Eli, 

vi hjelper deg gjerne,men her trenger vi litt mer info. Kan du si noen ord om hva du trives med av farger, og aller helst sende oss bilder eller link av møbler som skal være med på flyttelasset, eller som skal kjøpes nytt. Særlig sofastoff er i høyeste grad relevant i forhold til hva som passer til veggene. Hvittonen på detaljene bør tas med i vurderingen, er dette fabrikkmalt er det trolig S0502-Y som hos oss heter 1453 Bomull, men sjekk så er vi sikre. Info om gulv er også supert. :-) 
Hører fra deg!

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Bomull på karmer, vindu og tak ja Golv heter 3-stav hvit standard parkett, eik hvit matt lakkert. Jeg vil gjerne ha en nøytral farge på veggene. Byggherren har disse valgene som jeg kan velge Bomull (NCS S0502-Y) – en svak gulaktig hvit tone Tidløs (NCS S1002-Y) – en gråaktig hvit tone Refleksjon (NCS 0801-Y25R) – en varm gråaktig hvit tone Da syns jeg kanskje Tidløs er best. Men tenker kanskje på om jeg kanskje skulle gå for noe litt mørkere men se usikker på det. Sender med tegning over leiligheten også så får du se , det er vindu i begge ender så det blir mye naturlig lys tror jeg . Jeg liker ikke for skarpe farger men vil ha det lunt og litt tøft. Tenke å ha en farge på soverommene også . Er glad i blå og grønn og er litt redd for alt for mørke farger men har også litt lyst på det dor det finns så mange fine litt mørkere blå og grønn farger. Har dere noe gode forslag til soveroms farger også

28/02/2018 15:11:28

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen, Eli :)
Av fargene du kan velge mellom, er  JOTUN 1024 Tidløs ett godt valg, Hvis ikke du ønsker at veggene skal fremstå "hvite", da velger du  LADY 1453 Bomull som på listene.  LADY 1622 Refleksjon anbefaler vi inntil en ren hvittone som  JOTUN 9918 Klassisk Hvit, denne har en tendens til å vippe svakt rosa inntil den gulaktige hvittonen  LADY 1453 Bomull. Ønsker du litt mer farge enn  JOTUN 1024 Tidløs, se på  LADY 10679 Washed Linen. Disse kan også gjerne kombineres ved å for eksempel velge  JOTUN 1024 Tidløs i gangen, og  LADY 10679 Washed Linen i stue/kjøkken. Hvilke farger du skal velge til soverommene er avhengig av møblene i rommet, og hva du trives med. Jeg kan foreslå to vakre, tøffe og behagelige farger som  LADY 5030 St. Pauls Blue og  LADY 6352 Evening Green
Har du slett vegg/tapet så velg gjerne vår vakreste veggmaling noensinne LADY Pure Color den gir veggene et supermatt, mykt og eksklusivt utseende med en unik fargegjengivelse. Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Lykke til :-) 



Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Takk for svar . Hvordan blir 0553 Ascott mot bomull og aske 9937 da tror du

01/03/2018 12:10:37

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen, 

ja, tommel opp! Jeg synes absolutt  LADY 0553 Ascott fungerer til  JOTUN 9937 Aske, og den fungerer til  LADY 1453 Bomull. Jeg må råde deg til å innhente fargelameller å se fargen mot dine gulv og møbler :)



Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun