Kategorier:
Lister/dører/vinduer : trenger råd
Hei! Vi skal pusse opp en hel etasje med stue, delvis åpen kjøkken og en gang. Nye gulv også. Kjøkkenet har disse fargekodene: Overskap NCS 5020-B, glans 25. Underskap NVS 1002-y glans 35. Vi planlegger benkeplate i heltre, eik original. Gulv vil vi ha hvitoljet eik. Nå lurer jeg veldig på veggfarge. Til nå har vi hatt hvite vegger, men jeg synes det blir for kaldt. Jeg vil gjerne ha en farge som er litt lun, mannen min er veldig opptatt av at det skal være lyst. Hvordan kan vi finne noe begge liker - og som passer til kjøkkenet? Gjerne en farge til stuen og en til gangen. Begge disse går over i kjøkkenet. Håper du kan komme med noen tips - takk på forhånd.
Hei hei,
Hva med å velge en dyp blåfarge på veggene bak kjøkkeninnredningen? Jeg ser for meg at vår nye tøffe LADY 5455 Industrial Blue vil bli en lekker bakgrunn til kjøkkenfrontene dine. Dersom du ikke ønsker en mørk, dype farge på kjøkkenet kan du se på LADY 10679 Washed Linen eller LADY 0394 Varmgrå isteden, og kanskje du heller velger blåfargen på en eller to vegger i stuen eller i gangen? Gjerne da kombinert med enten med JOTUN 1024 Tidløs (som er Jotuns navn på den lyse fargen på under-skapene dine), eller med LADY 10679 Washed Linen. Til disse fargene vil jeg foreslå JOTUN 1624 Letthet som hvittone på lister, karmer, vinduer, dører og i taket.
De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt (glans 01/02) eller LADY Balance matt (glans 05). For de som liker rustikke kalkvegger (”betong” aktig utseende), finnes LADY Minerals Kalkmaling i enkelte utvalgte farger. (se eget fargekart) . Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og vaskbar, velger man LADY Wonderwall silkematt (glans 10). Spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre / gang. Alle disse er til slettvegg / tapet. Slett tak og taklister maler du med vår helt nye LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. Har du paneltak så er LADY Interior Finish eller LADY Supreme Finish et godt valg. :-)
Detaljer i treverk som panel, lister, vindu, dør, karmer, kjøkkenfronter og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.
Jotuns farger er utviklet spesielt for Jotuns produkter. Alle Jotun-produkter har en unik fargeresept for at ferdig blandet farge skal være korrekt. Jotun garanterer derfor kun riktig fargegjengivelse ved bruk av Jotun-produkter. Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves. Lykke til og god helg :)