Henriette

Kategorier:

Vinduer : RAL 7039

Dør : RAL 7039 og glass

Garasjeport : Ikke relevant

Hei! Funkishuset vårt er beiset i Røykgrå og nå skal vi beise platting og veranda. I tilknytning til huset og platting vil vi lage et utekjøkken område med le-vegger og muligens tak. Jeg lurte på om dere har anbefalinger til farge på terrassen (som passer til Røykgrå) og evt. le-vegger. Gleder meg til å høre fra dere!! Henriette :)

2018-04-06 22:48:09

Fargerådgiver svarer:

Hei, Henriette til 9075 Røykgrå synes jeg at en mørk terrasse i  TREBITT 0683 Sotgrå er lekkert den kan gjerne også benyttes på le vegger. Ønsker du en lysere vegg er  TREBITT 90001 Fjellbris fin :-) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Svar:

Tusen takk for svar! Jeg syns de mørke fargene er fine, men har også tenkt på Shimmergrå. Tror du det kan fungere, eller blir det for likt Røykgrå..?

09/04/2018 11:37:01

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen,  Henriette. 

Jeg er redd du vil oppleve  TREBITT 9073 Shimmergrå kjølig mot husveggen din, nærmest litt blålig. Men dersom du har avkapp av materialene må du gjerne teste ut hvordan fargen oppleves på dine materialer. Treets egenfarge, sugeevne og påføringsteknikk vil påvirke fargen. Det anbefales å gjøre oppstrøk på tilsvarende underlag før malearbeidet påbegynnes. Jeg må si jeg holder en knapp på  TREBITT 0683 Sotgrå ;)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Svar:

Tusen takk for god hjelp! :-)

10/04/2018 11:16:52

Svar:

Hei! Vi har beiset terrassen i Fjellbris. Den er fin, men jeg kunne tenkt meg en enda lysere og naturlig på plattingen vår. Har du en eller to andre forslag som passer til Røykgrå? Henriette :)

13/05/2018 22:02:53

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen, Henriette :)
I kombinasjon med 9075 Røykgrå og  TREBITT 90001 Fjellbris kan du vurdere  TREBITT 9074 Nordisk Tre eller  JOTUN 9073 Shimmergrå. Disse fargene gir to helt ulike uttrykk og jeg må råde deg til å selv vurdere oppstrøk hos din Jotun forhandler.  JOTUN 9073 Shimmergrå er kjølig i tonen, noe som kan være spennende til moderne funkis hus, men du må vurderer om du ønsker denne kjølige nærmest litt blålige kontrasten til husveggen din som jeg opplever varm i gråtonen.  TREBITT 9074 Nordisk Tre er naturlig og lekker og oppleves både lun og anvendelig, spør du meg. Men jeg må råde deg til å gjøre oppstrøk på tilsvarende materialer som plattingen før du bestemmer deg, og se fargene mot dine møbler, utepotter ol.. Vær oppmerksom på at treets egenfarge, sugeevne og påføringsteknikk vil påvirke fargen. Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Svar:

Hei! Jeg er fortsatt usikker på hvilken beis vi skal velge til plattingen vår. Jeg har lyst på en lys, men naturlig farge på plattingen. Vi har beiset med Fjellbris på verandaen og den ser bitte litt mørkere ut enn husfargen Røykgrå. Vi har en platting til som skal males og jeg vil ha en lysere farge på den da hele inntrykket blir litt "trist" med Røykgrå og Fjellbris. Jeg trenger noe som gir kontrast, men som samtidig ser naturlig ut. Jeg har testet med Naturgrå, men den ser nesten hvit ut. Jeg skulle gjerne hatt noe som har en naturlig farge, type lys eik-ish, men som samtidig gir litt kontrast til husfargen vår. Jeg legger ved noen bilder. Her ser dere en "bro" som skal bli inngangspartiet til plattingen. På hver side skal det være hvit singel. Det bordet som broen er festet til broen er beiset i Naturgrå og ser nesten eggehvit ut. Resten av plattingen er ikke beiset enda. Jeg syns det blir for hvitt (gult) og upraktisk med barn. Jeg skulle gjerne hatt en lys farge som gir nok kontrast til vegg (Røykgrå), samtidig som den ikke blir hvit. Tror du det er mulig å få til..? :-) Ser fram til å høre fra dere!! :-)

21/06/2018 09:01:04

Fargerådgiver svarer:

Utifra dine beskrivelse så tror jeg at  TREBITT 9074 Nordisk Tre er perfekt, men om det blir nok kontrast mot huset er smak og behag selvfølgelig....  :-) Ser at hos deg mot den mørke brygga ser  TREBITT 9072 Naturgrå nesten hvit ut og  TREBITT 9073 Shimmergrå regner jeg med at er for grå etter din smak. Vi har en som heter  TREBITT 9050 Strå den er tøff til den mørke brygga, men jeg er red du synes at den er litt gul. Ikke så lett dette med transparent beis for treets egenfarge har så stor betydning for hvordan fargene oppleves. :-) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Svar:

Takk for svar! Jeg syns Shimmergrå er veldig fin, men det sies at den kan oppleves litt blå mot den Røykgrå. Utrolig vanskelig med farger, de forandrer seg så mye ut ifra lys og hva de settes mot. Den Røykgrå er noen ganger utrolig fin og noen ganger ikke, avhengig av lyset. Skal sjekke ut Strå, ellers kan det tenkes at Naturgrå faktisk er den beste :-)

21/06/2018 12:34:07

Svar:

Det er forresten Sotgrå vi har på broen :-) Sånn, hvis det har noe å si for anbefalingen din :-)

21/06/2018 12:34:53

Fargerådgiver svarer:

Det gjette jeg ut fra bildene :-)  TREBITT 9073 Shimmergrå kan virke litt kjølig men den bør absolutt med i vurderingen. Som du har opplevd har treets egen-farge alt å si for hvordan de transparente fargene oppfører seg, de er ikke alltid like godt oppdratt..... :-)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun