Kategorier:
Vinduer : Sorte vinduer og dører
Garasjeport : Sort garasjeport
Grunnmur : Betong
Vi skal bygge nytt hus. På tegningene er huset hvit og trefarget, da vi i utgangspunktet tenkte å male den stående kledningen hvit og beise den liggene kledningen med trebitt 9054 Naturlig Eldet. Nå har vi begynt å leke med tanken om å kanskje male det som vi utgangapunktet ville ha hvit i en mørkere farge, kanskje mørk grå? Har dere noen tips om hvilken farge/farger som ville passet på huset vårt?
Hei hei,
Lekkert hus, og ett spennende prosjekt. Vi hjelper deg gjerne, men først må jeg spørre deg om du kan sende meg fargen på dører og vinduer oppgitt i RAL-/ eller NCS-kode siden denne fargen i aller høyeste grad er avgjørende for hva som passer til på veggen. Vi ser at denne mørke fargen som leveres på dører og vinduer i dag ofte er RAL 7016, som er en kjølig dyp gråtone. Hører fra deg :)
Fargekoden på dørene er ncs 8500-n, i kontrakten står det ikke fargekode på vinduene, men rekner med det er samme farge. Garasjeporten har fargekode ncs 59000 n :-)
Hei igjen,
Takk for mer utfyllende info. Dette er lekre og utrolig anvendelige nesten-sorte farger som står godt til det aller meste, tommel opp of stort smil herfra! Ønsker du en mørk gråfarge synes jeg de dype, kjølige nøytrale gråtonene som JOTUN 9925 Bergknatt, JOTUN 9937 Aske og JOTUN 9920 Askesort, kler denne type moderne funkishus. Jeg tror absolutt det kan være spennende å velge en av disse, men skal jeg være ærlig ville jeg gått for en hvittone, slik dere hadde tenkt i utgangspunktet, kombinert med TREBITT Oljebeis eller TREBITT Superbeis i JOTUN 9054 Naturlig Eldet. Jeg tenker at vinduer og detaljer vil komme fram på en vakker måte til disse lyse fargene, og jeg ser for meg at det vil gi huset ett lett og lekkert uttrykk. Men som sagt er dette min oppfatning, og dreier seg i det store og det hele om smak og behag.
OPTIMAL OptiWhite er en ny maling fra Jotun som er spesielt utviklet for hvite hus. Malingen er basert på ny teknologi som hindrer at skitt fester seg på husets overflate. OPTIMAL OptiWhite sørger dermed for at huset holder seg hvitt og vakkert lenger. Les gjerne mer her:
Lykke til og god helg :)
http://www.jotun.com/no/no/b2c/products/exterior/optimal/optiwhite.aspx