Kategorier:
Vinduer : Brun
Dør : Brun
Grunnmur : Grå
Hei. Jeg skal male et murhus i rekke. Huset er litt i "notting hill stil". Jeg ønsker gjerne innspill på farger som kan være aktuelle for huset. Jeg ønsker gjerne at detaljene er annen farge enn hovedfargen. Har også tenkt på om grunnen skal ha annen farge enn resten av huset. Har dere noen ideer? Jeg skal også male vinduer og dør, så jeg endrer gjerne på eksisterende fargekode Jeg har rødt tak på huset, så fargen bør passe med den. Jeg har tenkt på grønt hus, med brune vinduer og brun "grunnmur" og hvite detaljer. Men tar veldig gjerne innspill på fargevalg.
Hei Linda :) Takk for bilder, for ett spennende hus! For å kunne gi deg ett godt råd her vil det være til stor hjelp å kjenne til fargene til dine nabohus kan du fremskaffe fargenavn eller NSC kode på disse? Vi ønsker å foreslå en farge til ditt hus som gir denne husrekken en god helhet og harmoni. Ta gjerne også ett oversiktsbilde der vi kan se alle tre husene i en helhet. JOTUN PREMIUM MUR Maling har ett begrenset utvalg farger, men enkelte større fargehandlere har et utvidet "blandeprogram" som åpner for ett langt større utvalg av farger. Vet du om din fargehandler har denne muligheten? Skriver du hvilken kommune du bor i kan vi finne din nærmeste forhandler. Hører fra deg :)
Naboene på begge sider har en type lys grå/beige tone, se bilde. Vet ikke hvor enkelt det er å kombinere noe som passer sammen med det? Jeg ønsker gjerne ha å en liten "fargeklatt", altså ikke hvitt eller grått. Jeg bor i Bergen, så det er vel endel fargehandlere å velge mellom. Så flott med hjelp. Det har vært endel naboer i området som har begynt å male i pastellfarger etter inspirasjon fra boligene var nye. De er fra 1931. Adressen er Finnbergåsen 31 om dere vil sjekke på google maps. Linda
Hei Lind følgende forhandlere i ditt distrikt har utvidet murmodul og kan blande flere farger en standard :-) De har også den store fargeviften hvis du ønsker å kikke på alle valgene som finnes, mye lekkert. Sletten Fargehandel, Mal proff Bergen, Fargerike Knarvik og Fargerike Os, alle disse har utvidet murmodul. Du nevner grønt og grønt er lekkert til rødt tak og naboer med grått og beige toner. Hva med 8079 4314-G50Y eller 8043 2812-G52Y på fasaden med detaljer i 8085 6508-G59Y. Blir de grønne jeg nevner til fasaden for grønne etter din smak er også 8080 4406-G90Y lekker sammen med 8085 på detaljer. På grunnmuren ville jeg vurdert den mørke grå 8095 5704-G99Y. Døren ville jeg gitt en deilig dyp råd-tone hva med JOTUN 2149 Rødberg eller JOTUN 2279 Dodenkoph. :-) Fasaden i mur maler du med JOTUN PREMIUM MUR Maling ta gjerne en titt på denne filmen før du går igang. https://www.jotun.com/no/no/b2c/how-to/bli-ekspert-paa-60-sekunder.aspx
Døren og andre detaljer i treverk maler du med DRYGOLIN ULTIMAT Vindu og Dør eller OPTIMAL Vindu og Dør
https://www.jotun.com/no/no/b2c/how-to/video/how-to-paint-door.aspx
https://www.jotun.com/no/no/b2c/how-to/video/how-to-paint-window.aspx
Håper dette er grønnfarger du liker, lykke til :-)