Kategorier:
Hei! Jeg er på utkikk etter den perfekte brunfargen, men sliter. Har nå testet 5 malingsprøver; senses, soft skin, colosseo, cashmere og muskat. Soft skin er for lys, senses er for rosa, cashmere altfor grønn, colosseo litt lys, og muskat litt for rødlig. Men muskat og colosseo er vel det nærmeste vi kommer det vi er på utkikk etter; en varm, gyllen, behagelig, mellombrun farge som ikke er for gul, ikke for rosa, men heller ikke for grå. Elsker fargen på vedlagte bilde, som jo skal være cashmere, men da vi testet cashmere hjemme hos oss, var den veldig langt unna dette. Hjelp?
Hva med LADY 1930 Lounge 3915-Y29R den er varmere enn LADY 10683 Cashmere, gulere enn LADY 1929 Muskatnøtt og ikke like rød som 1802 Colosseo S3020-Y30R. LADY 1930 Lounge finner du ikke i våre nye fargekart eller i Jotun Fargesenter så her må du nok kjøpe en prøveboks men den er vel verdt det, jeg tror kanskje det er akkurat den tonen du leter etter. :-) Velg gjerne vår vakreste veggmaling noensinne LADY Pure Color den gir veggene et supermatt, mykt og eksklusivt utseende med en unik fargegjengivelse. Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Lykke til 🙂
Hei igjen. Jeg var i kontakt med dere før sommeren, på jakt etter den perfekte brunfargen. Testet Lady 1930 Lounge som du anbefalte, og den så perfekt ut oppi boksen, men malt på veggen ble den for mørk og for "grønn" og ikke "karamellaktig" nok. Har du andre farger du kan anbefale meg å teste? Jeg leter altså etter en varm, gyllen, mellombrun farge.
Hei igjen :-) Vi har en som heter 1179 Hydra 3019-Y28R, men jeg er redd den blir veldig lik Colosseo bare mindre kulørhet. 0161 Rakle 3022-Y30R har like mye sorthet men noe mer farge. Vi har også en som er mer fargesterk (gulere) som heter 1441 Praia denne har ingen ncs kode dessverre. Jeg har ikke klart å finne andre hos oss i denne nyansen men litt mørkere enn Colosseo og varmere enn LADY 1930 Lounge. Du skriver tidligere at 1802 Colosseo S3020-Y30R er for lys og at LADY 1930 Lounge 3815-Y29R ble for mørk og grønn. Det du opplever som grønt kommer av at den har mindre kulørhet i forhold til sorthet. Mellomtingen mellom 30 og 40 i sorthet finnes ikke i standard ncs, men kanskje en som er like mørk som LADY 1930 Lounge men med mer kulørhet altså S4020-Y30R eller S4030-Y30R er fargen du leter etter. Dette er standard ncs koder så prøver på disse kan du se i den store ncs fargeviften. Håper du finner fargen du leter etter og ønsker deg. :-)
Flott, takk, da sjekker jeg ut forslagene dine. Når kommer nytt fargekart fra dere?
Hei igjen, Siri. Høstens fargenyheter ble lansert i går kveld og fargekartet kan nå bestilles hjem til din postkasse! Se her :
https://www.jotun.com/no/no/b2c/products/interior/lady/index.aspx
Lykke til :)
Flott, her var det mye som ligner akkurat det jeg var på utkikk etter. Men hvor bestiller jeg det hjem i postkassa? Finner bare link til nedlasting...
Beklager min feil :-)
https://www.jotun.com/no/no/b2c/colour-inspiration/colourcard/index.aspx trykk på den blå teksten hvor det står bestill fargekartet her og fyll ut nødvendig informasjon :-)