Kategorier:
Lister/dører/vinduer : 1001 Eggehvit
Hei! Vi har planer om å male om stort sett hele huset innvendig, og i den forbindelse trenger vi litt hjelp med farger for å få en gjennomført stil. Parketten skal byttes ut til en lysere variant, noe eik med gråtoner i. Vi ønsker en lys farge som skal være gjennomgående i hele huset, men gjerne med noen kontrastvegger innimellom. Jeg heller litt mot noe grått, men er redd det kan bli litt kjedelig. Er derfor åpen for forslag med litt blå, grønn og bruntoner. Jeg har også endel møbler jeg ønsker å male. Gang: Ønsker en lys farge da det er lite lys som slipper inn her. Men ønsker samtidig en kontrastfarve i nisjen der knaggene henger. Lurer i tillegg på om det hadde vært stilig å hatt samme kontrast farge inni skyvedørs-garderoben, eller blir det bare for mørkt? Kjøkken: Lite kjøkken, lite lys som slipper inn. Ønsker å male kjøkkeninnredning. Vi klarer ikke å bestemme oss for om vi skal gå for farget kjøkken, eller "safe" med eggehvit. Kom gjerne med forslag. Ser for meg der er uendelig med muligheter, men tenker en av tre: 1. 1 farge på skapdører oppe, og 1 mørkere farge nede. 2. Samme farge oppe og nede. 3. Farge nede, fjerne skapdører oppe. Vegger skal også males her. Vinduet ligger på venstre side av hvor bildet er tatt fra, så det er to vegger utenom de på bildet som skal males. Jeg ønsker en farge som gjør det triveligere på det lille kjøkken. Kan det passe med kontrast farge på vegg ovenfor benkeplate? Stue: Ønsker en lys og trivelig stue, gjerne med en vegg eller to med kontrastfarge. Passer det å ha kontrastfargen på tv-veggen, eller bør denne komme på veggen bak sofaen? Vi har mørk sofa, så da kræsjer kanskje dette? Kan det være en ide å male den lange hvite veggen som går fra peisen bort til kjøkkeninngang denne med samme kontrastfarge som veggen bak tv? Soverom - ønsker behagelige sovefarger i alle rom. Soverom 1. Gutt 9 år. Middels stort rom, lite lys. Soverom 2: Jente 11 år Lite rom og lys Soverom 3: Foreldre rom. Middels stort rom, lite lys. Alle rom har lister og dører med kode 1001 eggehvit. Håper virkelig dere kan være behjelpelige med forslag til hvilke farger vi kan bruke, og hva som kan passe hvor :) På forhånd tusen takk. Mvh Annette
Hei Annette vi hjelper deg gjerne men du må bestemme gulv å sende meg en link med bilde før vi kan finne en lys grunntone og en fargepalett til deg. Gulv er en så stor og viktig flate et det må vi ta hensyn til når fargevalg skal tas :-)
Hei, vi har ikke kjøpt gulv enda, men vi har lagt noe laminat på gjestetoalettet. Målet er å finne en parkett som er så lik som mulig denne. Sender derfor bilde av laminaten :) Legger i tillegg med ekstra bilde av kjøkken og stue. Si ifra om du trenger mer informasjon :)
Takk for bilder av gulv, da er vi igang :-) Du sier selv at det er lite lys på kjøkkenet så jeg tror at jeg da stemmer for hvite fronter i LADY 1001 Egghvit. Om heller litt farge på alle veggene på kjøkkenet. Ønsker du en eller to lyse grunntoner som kan være gjennomgående i hele huset så ville jeg valgt LADY 1024 Tidløs og LADY 10679 Washed Linen. Disse lyse ville jeg kombinert med farger som LADY 6325 Balanse (TV kroken) LADY 8302 Laurbær (kjøkken evt. også på resten av veggene i stuen) LADY 5180 Oslo (soverom) LADY 5249 Linblå (soverom, alternativ til kjøkken), LADY 5030 St. Pauls Blue (soverom), LADY 4744 Sophisticated Blue (soverom). Hent prøver å se om dette er en fargepalett du kan trives med :-)
De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt eller LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, velger man LADY Wonderwall silkematt (glans 10). Spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
Detaljer i treverk som kjøkken, panelvegg, lister, vindu, dør og karmer males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slett tak og taklister maler du med LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.
Det er viktig at fargene blir testet hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves. Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Ta gjerne en titt på aktuelle slik gjør du filmer her: https://www.jotun.com/no/no/b2c/how-to/video/index.aspx
Vi ønsker deg lykke til og fortsatt god sommer. :-)
Tusen takk for tilbakemelding. Jeg synes fargepaletten du har foreslått var nydelig! Hvilken farge ville du brukt i gangen? Jeg glemte å skrive tidligere at de flisene som ligger der ikke skal byttes ut. Hører fra deg.
I gangen til de grå flisene ville jeg valgt LADY 5030 St. Pauls Blue i nisjen ved knaggrekken og resten av veggene i LADY 10679 Washed Linen eller LADY 1024 Tidløs. :-)