Kategorier:
Vinduer : Svart
Garasjeport : Svart
Grunnmur : Betong
Skal male et hus med en del mursteinspartier som går i brunt og rustrødt. Huset er i dag rødt/vestlandsrødt, men vi ønsker å skifte farge. Vinduene er svart. Føler gråfarger blir feil ift muren og litt kjølig. Helt brunt føles også feil. Huser ligger i naturnære omgivelser med mye grøntareal. Har dere noen anbefaling til hva som kan passe mot typen murstein som vi har? Håper dere har noen tips til oss.
Hei, Jarle hva med JOTUN 0734 Brunsvart den har jeg selv kombinert med terracotta toner og den er lekker. :-) Send meg gjerne bilder så er det litt enklere å gi råd om hva jeg ville valgt hos deg. :-)
Hei, Takk for rask tilbakemelding. Ser at brunsvart er mye brukt og liker forsåvidt denne, men har skjønt at mørke farger gir mer slitasje på treverket. Har også det "problemet" at en del vinduer nettopp er skiftet ut og disse er ferdigmalte i svart utvendig. Vil ikke dette fort bli veldig kontrastløst dersom huset også blir sort? Burde vinduene heller vært lyse med brunsvart på huset? Har tenkt å prøve Grønn Umbra, da jeg tenker svarte vinduer passer fint til denne (bare fargen ikke blir for grønn når den kommer på veggen...). Takknemlig for ytterligere tips. Har lagt ved et bilde av huset, om dette kan hjelpe ift. råd og tips. Skal igang ganske snart å male, så vi har litt dårlig tid :-) Mvh. Jarle Simonsen
Hei, Dersom valget faller på brunsvart, er det noen detaljer på huset du ville anbefalt i en annen farge? Tenker da på møne-lister e.l.? Takknemlig for råd. Mvh. Jarle Simonsen
Hei Jarle ditt hus har stramme linjer og kler et monokromt uttrykk med mørke vinduer og vegger synes jeg og JOTUN 0734 Brunsvart er helt nydelig til teglstein og ditt tak så jeg er ikke i tvil JOTUN 0734 Brunsvart er min klare favoritt. Mørke vegger blir varmere enn lyse men dagens rød vegger blir også varme.... ta gjerne en prat med våre folk på Teknisk Service du treffer dem på chat.jotun@ed24.no eller 33 45 75 30.