Kategorier:
Lister/dører/vinduer : Hvit
Hei, Håper dere kan hjelpe meg med litt fargetips. Har snart kjøpt 10 fargeprøver som jeg har prøvd på veggen, men klarer ikke helt å finne farger som passer sammen. Jeg skal male gangen og stua i samme farge. Syns Soft Skin er veldig fin, men syns den blir litt mørk mot gulvet vi skal ha(Kashmir eik). Har også lyst på en blå vegg i stua med fargen Nordisk Hav. Vet dere om Nordisk hav passer til kashmir eik-gulv? Og kan dere anbefale en fin farge som passer til Nordisk hav? Så dere anbefalte Chi og letthet til Nordisk hav på nettsiden, men jeg syns de ble litt for nærme hvitt. Har lyst på litt farge som kan passe, men som ikke blir for mørk til gulvet.
Jeg har også lyst til å få inn noe røde detaljer på puter etc.
Hei Lena vi hjelper deg gjerne, men jeg må be om link med bilde av gulvet og bilder fra din stue slik at jeg får et inntrykk av lysforhold og farger på dine møbler, dette blir nødvendig for å kunne gi råd om hva jeg ville valgt hos deg. har du bestemt deg for LADY 4625 Nordisk Hav eller er du åpen for andre forslag? Send meg litt bilder så snakkes vi nærmere. :-)
Hei, Legger her med bilder av stue og gang. Jeg er åpen for andre blåfarger enn Nordisk blå. :) Her er link til gulvet som skal legges i stue/gang: https://www.pergo.no/nb-no/laminat/classic-plank/l0201-01798_kashmireik-2-stav Tusen takk for hjelpen:)
Hei igjen og takk for fine bilder :-) Hos deg tror jeg at LADY 5249 Linblå eller LADY 4710 Duggblå kan bli rå-lekre da på alle veggene. Ønsker du fondvegg ville jeg valgt en noe mer dempet blåfarge, ta en titt på LADY 5030 St. Pauls Blue eller LADY 4477 Deco Blue, disse blå ville jeg hos deg kombinert med LADY 10678 Space, LADY 1024 Tidløs eller LADY 12078 Comfort Grey, hvilken av de grå-beige eller beige som blir best til sofaen må vurderes hjemme hos deg. Velger du fond veg og ikke alle vegger i stue/kjøkken i en farge er kanskje veggen bak sofaen et naturlig valg. Jeg personlig ville valgt en farge på alle veggene. :-)
De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt eller LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, velger man LADY Wonderwall silkematt (glans 10). Spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
Detaljer i treverk som lister, vindu, dør og karmer males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slett tak og taklister maler du med LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.
Det er viktig at fargene blir testet hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves. Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Vi ønsker deg lykke til. :-)