Therese

Kategorier:

Lister/dører/vinduer : Bomull

Hei! Vi er i gang med et oppussingsprosjekt og skal male alt i rommet. Bak døren er det innebygde gamledagse skap, de skal vi beholde. Vi tenker å beholde en hvitfarge på tak og lister. Som gulv legger vi https://m2.ikea.com/no/no/p/tundra-laminatgulv-eikemonstret-7mellomgra-00424773/ På veggen der det i dag er skrivebord skal den mørkegrå senga stå, med tilhørende nattbord og lamper. Vi ønsker å male rommet i en blånyanse, har vurdert fargerike sin bondeblå og fargen tåke. Har dere noen lignende farger som vi kan bruke? Kan vi male en vegg, i en mørk blåtone som bondeblå? I så fall hvilken vegg, den som senga skal stå på? Om vi maler en vegg i mørkeblå, hvilken farge burde vi da ha på resten av rommet? Kan vi gå for en tredje nyanse på dørene til de innebygde skapene, eller vil dette bli for mye? Eller vil det ta seg bedre ut å male hele rommet i en nyanse? Evnt. Bare ha annen farge på skapdørene. Ønsker forslag til blåfarger som vil kunne ta seg godt ut for begge alternativene eller evnt. et annet alternativ som dere tenker kan passe bra til dette rommet. Mvh Therese

2018-11-11 23:04:48

Kommentar

Slik ser veggen med skap ut.

12/11/2018 22:44:34

Fargerådgiver svarer:

Vi har ikke farge kodene til Fargerike så de kan jeg ikke hjelpe deg med men ønsker du å benytte våre farger så ta en titt på  LADY 5180 Oslo kombinert med  LADY 5044 Blåis eller  LADY 5249 Linblå. Vi ser en klar trend mot mer farger og gjerne alle vegger og tak i samme farge så hvorfor ikke blinke til med  LADY 5030 St. Pauls Blue på alt. Jeg legger ved et blogg-innlegg som viser deg ulike blå-farger brukt på den måten, etter min mening gir det soverommet en avslappet og rolig atmosfære. https://lady.inspirasjonsblogg.jotun.no/gode-farger-til-soverommet/

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge  LADY Pure Color supermatt eller  LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, velger man  LADY Wonderwall silkematt (glans 10). Spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.

Detaljer i treverk som panelvegg, lister, vindu, dør og karmer males med  LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.

Slett tak og taklister maler du med  LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. 

Det er viktig at fargene blir testet hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves. Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Vi ønsker deg lykke til. :-)


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun