Jane

Kategorier:

Lister/dører/vinduer : letthet på taklister og utgangsdør og innerdører er nok bomull/eggehvit

Hei! Vi har planer om å male entreen. Nå er hele malt i hvit poesi. Vi ønsker å bytte farge. Vi har en liten entre/vindfang når vi kommer inn som vi kunne tenkt å male i en mørkere farge, og resten av gangen som er lang og smal i en lysere farge (kanskje frostrøyk som vi har rester fra). I stuen har vi frostrøyk og en fondvegg i deco blue. Har sett på varmegrå, raw canwas, sandy, green leaf, organic red. Ikke lett å velge så håper på noen tips.

2019-01-12 12:47:44

Fargerådgiver svarer:

Hei Jane vi hjelper deg gjerne med fargeråd, men jeg må be om bilder slik at jeg får et inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Uten bilder blir det dessverre vanskelig å gjøre en faglig god vurdering. Hører fra deg. :-)


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Håper bildene gir greit inntrykk av gangen. Skoskap skal byttes ut med et annet. Vet ikke om det blir grått, hvitt eller svart. Håper det blir lettere å gi et svar nå😊 mvh Jane

14/01/2019 12:02:33

Kommentar

Håper bildene blir lastet opp og at det blir lettere å gi fargeråd😊

14/01/2019 12:31:55

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen, Jane :) Ja bildene har kommet med, takk! Her er det mye som vil bli lekkert, og hvilken farge du skal velge avhenger i stor grad av hva du trives med, og hvilket uttrykk du ønsker deg. Dette blir jo gjestenes førsteinntrykk av hjemme deres, og det som ønsker dere velkommen hjem. Jeg holder en knapp på  LADY 20120 Organic Red i kombinasjon med  JOTUN 1376 Frostrøyk (Jeg bare elsker denne dempede rød-rosa-brunaktige fargen. Den har virkelig karakter!)   JOTUN 1376 Frostrøyk kan også gjerne kombineres med   JOTUN 0394 Varmgrå,  LADY 10580 Soft Skin,  LADY 2024 Senses eller  LADY 2995 Dusty Red for å nevne noen. Se også på blåtonen  LADY 4618 Kveldshimmel som er lekker ton-i-ton med  LADY 4477 Deco Blue .  Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.  Har du slett vegg/tapet så velg gjerne vår vakreste veggmaling noensinne  LADY Pure Color den gir veggene et supermatt, mykt og eksklusivt utseende med en unik fargegjengivelse. Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og vaskbar, velger man  LADY Wonderwall silkematt (glans 10). Lykke til :)



Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Tusen takk for råd😊 Da skal jeg kjøpe noen fargeprøver og prøve meg frem👍

15/01/2019 15:34:01

Fargerådgiver svarer:

Så bra! Lykke til, og send oss gjerne bilder av resultatet! :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Da falt valget på organic red. Er ganske fornøyd med resultatet. Takk igjen😊👍

03/02/2019 11:23:46

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen, Jane. Tuuusen takk for at du deler før&etter-bilder med oss!! Det var skikkelig gøy å se hvor fint det har blitt hos deg! Stort smil og tommel opp :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun