Kategorier:
Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit
Vi skal male kjelleren, bestående av en gang, kjellerstue og gjesterom. Vi har malt gjesterommet (innerst) i Northern Mystic. Dører, tak og lister er i klassisk hvit. Gulvet er lys grått (teppe). Nå lurer vi på hva slags farge vi skal gå for i gang og kjellerstue. Kjellerstue har tapet på veggene, mens gangen har furupanel. Vi må gjennom kjellerstuen for å komme til gjesterommet. Det er ingen vinduer i gang, men åpent opp mot 1.etg som er malt i Yoga og Hvit te (på veggene i trappen). Trappen ned er klassisk hvit. Det er dør mellom gang og kjellerstue, og mellom kjellerstue og gjesterom. Gjesterom og kjellerstue har små kjellervinduer. På forhånd takk for tips og ideer.
Hei, Caroline vi hjelper deg gjerne med fargeråd, men jeg må be om bilder av alle rom som skal males slik at jeg får et inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Uten bilder blir det dessverre vanskelig å gjøre en faglig god vurdering. Hører fra deg. :-)
Hei, har lagt ved noen bilder. Gulvet skal bli lysegrått (teppe). Rommene er ikke ferdig møblert, men har brun sofa og hvitt sofabord og tvbord.
Her kommer noen flere bilder. Pipe i hjørnet til venstre for døra.
Tusen takk for mange fine bilder, men hva med det grå teppet er det bare på soverommet ? Har du en link med bilde fra leverandør, der er gjerne fargene så riktig som mulig :-)
Hei, det blir grått teppe i alle rom. Har ikke valgt enda, Har bestilt teppeprøver fra gulvmax (https://www.gulvmax.no/produktkategori/vegg-til-vegg-heldekkende-teppe/). Står mellom Tweed grå, Sense Lys grå eller Grå, Toronto lys grå eller Smartstrand Egyptian cotton 880. Det kan justeres ut fra farge på veggene evnt.
Ok, da ser vi bort fra teppe så finner du noe du synes matcher når fargevalg er tatt. Sammen med LADY 7613 Northern Mystic og i møte med LADY 1876 Hvit Te og LADY 2110 Yoga er helt lyse toner som LADY 1376 Frostrøyk og LADY 1931 Kokos lekre. Vil du ha det lunere er også LADY 10580 Soft Skin lekker hva med en av de lyse i gangen og LADY 10580 Soft Skin i kjellerstuen :-) Panel grunner du med Jotun Kvist- og sperregrunning og maler med LADY Supreme Finish. På slett vegg maler du med LADY Pure Color, jeg ville malt pipa i samme farge som veggen. Lykke til :-)