Kategorier:
Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit
Hei! Overtar en nybygget leilighet og tenker å male om alle rom. Legger ved prosepekt så du ser romløsning/ lys. Leiligheten er sørvendt og får inn en del lys via store vinduer med brede karmer fra tre retninger. Mellom gang og stue blir det en dobbeldør med glass. Ønsker en helhetlig opplevelse og liker i utgangspunktet lyse/ duse farger. Møbler ellers går i lyse farger som hvit eik, grå sofa og litt sorte detaljer. Har en foreløpig plan, som jeg gjerne tar tilbakemeldinger på :) Gang: Sommersne (1102-Y10R) evt Linblå (3908-B01G) Stue/kjøkken: Cashmere (3713-Y18R) Soverom 12kvm: Byge (S6010-R90B) evt Kveldshimmel Walk in closet: Kveldshimmel (S5010-R90B) Soverom 7 + 8 kvm: Sommersne (evt Linblå på soverom 8 kvm som vil fungere som gjesterom) Badene får lyse og mørke grå fliser. Har følgende spm ang disse fargene: 1) Vil Cashmere og kjøkkenfrontene (S7500N) passe sammen? Fikk ikke lastet opp tegning av kjøkkenet, men det blir lagt til kjøkkenøy, benkeplate blir hvit granit og kortveggen blir uten veggskap slik at en del av malingen blir tatt inn i kjøkken. Vi vil nok her velge å sette opp en glassplate på vegg over benk. 2) Hva tenker du om Sommersne mot grå fliser i gang? Har også tenkt taken om evt Linblå (3908-B01G) i gang, men ønsker ikke at gangen skal bli for mørk. Kan ellers nevne at det vil bli 4 stk spotter i taket og det kommer til å settes inn et stor garderobeskap med skyvdører med speil. 3) Har du evt tips til andre lyse/duse farger som erstatning for Sommersne i gang og på de minste soverommene? Ønsker heller ikke bruke for mange forskjellige farger.
Hei, Linda jeg har fått en plantegning men ikke noe link til et prospekt, har du det ? med bilder av rommer er det så mye enklere å gi fargeråd.
1. LADY 10683 Cashmere er tøff til grått, så ja det blir lekkert.
2. LADY 1928 Sommersne er fin til de fleste grå-toner, så jeg tro det blir lekkert men umulig å si noe sikkert uten fysiske prøver av flisen, du må sjekke med prøver :-)
Uten bilder blir det umulig å avgjøre om LADY 5249 Linblå blir for mørk eller ikke i gangen.
3. LADY 1928 Sommersne er en av mine favoritter som basefarge netto fordi den balansere lekkert både mot varme og kalde toner, men du kan også kikke på LADY 12077 Sheer Grey den er lekker :-)
De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt eller LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, velger man LADY Wonderwall silkematt (glans 10). Spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
Detaljer i treverk som panelvegg, lister, vindu, dør, karmer og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slett tak og taklister maler du med LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. Har du panel tak så er LADY Interior Finish eller :supre et godt valg. :-)
Det er viktig at fargene blir testet hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves. Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Vi ønsker deg lykke til :-)