Kategorier:
Lister/dører/vinduer : Soft Teal / Oslo, hvite vinduskarmer
Hei, Vi skal pusse opp kjøkkenet og rive veggen mellom kjøkkenet og spisestuen slik at vi får en stor åpen stue. Vi har i dag en vinkelstue hvor veggene er malt i Soft Teal. Vi har en vegg i Oslo. Når vi åpner opp mot kjøkkenet får vi en hestesko, med trappegang ned til første etasje i midten. Vi har mange og store vinduer. Nå skal vi få kjøkken i fargen Deco Blue, men kobberdetaljer (vifte, armatur, håndtak osv). Vi vil beholde Soft Teal på veggene, også på kjøkkenet. Oslo-veggen kommer ikke i kontakt med kjøkkenet. Vi har malt alle lister i samme farge som veggene. Nå lurer vi på hvilken farge vi skal ha i taket. Vi synes hvitt er kjedelig. Vi skal ha lyst parkettgulv. Håper på gode råd!
Hei Unni, hva med å male samme farge i taket som på veggene - altså LADY 6350 Soft Teal? Det gir en virkelig spennende effekt. Litt som å være i en boks ;) For råd og tips kan jeg foreslå at du tar en titt på denne film-snutten:
https://lady.inspirasjonsblogg.jotun.no/taket-den-5-veggen/
Skulle du oppleve at LADY 5180 Oslo vipper grønnlig og kommer i konflikt med LADY 4477 Deco Blue kan du vurdere LADY 4744 Sophisticated Blue som fondvegg i stuen.
Lykke til!
Slett tak og taklister maler du med LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.