MIA

Kategorier:

Vinduer : Letthet 1624

Dør : Letthet 1624

Hei. Vi bor tett sammen i et sameie og vil endre farger på husene våre . Vi lurer på å gå for varme og litt dype farger . Har sett på noen valg og lurer på om de passer sammen dersom de kombineres slik at hvert hus har en farge. 1:Dempet sort( Jotun 9938) hus med all belistning i samme farge og med vindus-karm i Letthet( Jotun 1624). 2:Mørk rubin ( Jotun 2746) med all belistning i samme farge og vindus-karmer i Letthet ( Jotun 1624) 3:Grå skifer( Jotun 1462) med all belistning i samme farge og vindus-karm i Letthet( Jotun 1624) 4:Så er det litt utfordrende siste hus ønsker en litt klar dyp grønnfarge som ikke er for mørk slik at det koliderer med evt dempet sort.Har dere et forslag til oss? Her også er ønsket vinduskarmer Letthet ( Jotun 1624) -Inngangs-dører er pr dags dato hvit,uten at jeg vet fargekoden. Mulig med en viss fleksibilitet i fht dører da de trenger en oppfriskning uansett . Ser at dette er en utfordring og blir veldig glad for svar :) Hilsen Mia

2019-05-08 21:59:06

Fargerådgiver svarer:

Hei, Mia jeg holder en knapp på  JOTUN 0745 Grønn Umbra den er lekker sammen med  JOTUN 9938 Dempet Sort,  JOTUN 1462 Grå Skifer og  JOTUN 2746 Mørk Rubin :-)  JOTUN 1624 Letthet er trolig hvitere enn dørene, men en god hvittone. Hvis dere ikke skal male dørene ville jeg sjekket hvilken hvittone de har og valg den samme hvittonen på vinduer. Fabrikkmalte hvite dører er ofte levert i S0502-Y som hos oss heter  JOTUN 1453 Bomull, men dette kan du sjekke med fargelameller. Alle fargene du har kikket på står også fint til  JOTUN 1453 Bomull. :-)  

Maler du huset med Jotuns beste  DRYGOLIN Nordic Extreme eller  DRYGOLIN Ultimat, får huset en ekstremt god beskyttelse. Jotun har også en vanntynnet maling med suveren fargegjengivelse og noe mattere utseende for de som foretrekker det, den heter  OPTIMAL

Detaljer males med  DRYGOLIN ULTIMAT Vindu og Dør eller  OPTIMAL Vindu og Dør. Dette er malinger som er tilpasset mindre detaljer som dører, rekkverk, vinduer, møbler osv. Mur maler du med  JOTUN DryTech Murmaling . Følger du linken på de ulike produktene kan du lese mer om hvert enkelt produkt.

Jotuns farger er utviklet spesielt for Jotuns produkter. Alle Jotun-produkter har en unik fargeresept for at ferdig blandet farge skal være korrekt. Jotun garanterer derfor kun riktig fargegjengivelse ved bruk av Jotun-produkter.

Ta gjerne en titt på våre SLIK GJØR DU filmer: http://www.jotun.com/no/no/b2c/how-to/bli-ekspert-paa-60-sekunder.aspx

Vi ønsker deg lykke til. :-)


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun