Marianne

Kategorier:

hei Jeg ser etter en vakker forholdsvis lys blåfarge til å male innvendig en gammel hytte i Kragerø. Jeg liker å kombinere dette med chi som er kritthvit og kanskje med Jeg liker fargene fra Farrow & Ball som heter: DIX BLUE, GREEN BLUE OG OVAL ROOM BLUE. En lysblå farge med litt"karibisk" turkis og ikke for mørk. Liker også tanken på å kombinere det med lyse farger som Chi pg silke. Liker Jade, men synes den er litt trist. Litt mer frisk farge om du skjønner hva jeg mener. Håper snarlig på svar: )

2019-05-29 14:13:23

Fargerådgiver svarer:

Hei Marianne jeg har ikke prøver på fargene til Farrow&Ball men av det jeg kan se når jeg googler minner disse fargene mye om  LADY 6351 Tender Green LADY 6350 Soft Teal,  LADY 5341 Prismegrønn,  LADY 5342 Frostet Glass,  LADY 6315 Jade og  LADY 6232 Sjøalge, vil du friskere enn disse tonen så er det kanskje  LADY 5262 Sval Sjø og  LADY 5225 Sjøgløtt du søker ? 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Svar:

Hei Jeg har lyst til å male taket i en Blå/turkis farge. Feks. bilde nr. 1 denne takfargen, hbvilk anbefaler du fra Jotun, og hvilke hvitfarger som ikke helt hvite passer best til? Lurer også på hvilke hvitfarger passer best til Sval Sjø og Sjøgløtt? Er det refleksjon, letthet, silke eller hvit poesi? kan du hjelpe meg med en palett til en hytte i Kragerø, lys farge nesten hvit på veggene og med riktig blåfarge i taket. På forhånd takkk! m

04/06/2019 00:07:37

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen Marianne :-) Slik jeg opplever disse bildene så er blå-fargene ganske ulike. På bilde med henge-sofa er den varm nesten som  LADY 4468 Alladin. På bilde med daybed er den gråere mer som  LADY 5452 Nordic Breeze (tror denne er litt lys) eller  LADY 5200 Dusky Blue. På bilde med den klarer blå døren er taket blågrønt nesten som   LADY 4423 Kilden. Hvilke av disse uttrykkene (bildene) foretrekker du ?

 LADY 5225 Sjøgløtt og  LADY 5262 Sval Sjø er begge fine med vegg i  LADY 8394 Hvit Poesi på hvite detaljer ville jeg valgt  LADY 7236 Chi

Jeg ville valgt tak i  LADY 5200 Dusky Blue, vegg i  LADY 1928 Sommersne og hvite detaljer i  LADY 9918 Klassisk Hvit :-) 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge  LADY Pure Color supermatt eller  LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Detaljer i treverk som panelvegg, lister, vindu, dør, karmer og møbler males med  LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank. 

Slett tak og taklister maler du med  LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. Har du panel tak så er  LADY Interior Finish eller  LADY Supreme Finish et godt valg. Følger du linken kan du lese mer om produkter og fargene :-)

Det er viktig at fargene blir testet hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves. Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Vi ønsker deg lykke til med alle valg. :-)


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Svar:

hei igjen Dette er vanskelig: ) Takk for alle svar. Nå tenker jeg å spørre deg om hvilke farge du anbefaler på en sørlandshytte som oppleves som god, lun og avslappende og fremdeles lys. Det er furupanel på alle vegger og tak. Tenker at jeg vil male alt fra gulvlist, dørkarmer og dører i samme farge for et rolig inntrykk og er derfor viktig at den oppleves som lys. Trappen opp til 2. etag vil jeg også male og tenker en tone mørkere. Taket vurderer jeg fremdeles en lysblå/turkis farge eller hvitt. hva tror du? Så hva tror du er den fineste fargekombinasjonen på en slik hytte: Hvit poesi, sand, sommersne, smooth white eller noen andre farger du vet er vakre på vegg.

11/06/2019 20:02:10

Fargerådgiver svarer:

Jeg synes at ideen din om lyse vegger og blått gulv og tak er lekkert, litt utenom alt det alle har, så fra meg får du tommel opp. Jeg ville valgt  LADY 1928 Sommersne på vegg, dører, lister og vinduer i  LADY 9918 Klassisk Hvit og tak og gulv i  LADY 5200 Dusky Blue. Vil du ha litt mørkere vegger i noen rom er  LADY 0553 Ascott lekker sammen med  LADY 1928 Sommersne. Blått tak i alle rom blir kanskje litt mye så det ville jeg valgt i stue eller stue og kjøkken hvis det er åpen løsning. I andre rom som gang, bad og soverom ville jeg valgt hvite tak i  LADY 9918 Klassisk Hvit, vegger i  LADY 0553 Ascott og gulv i  LADY 1928 Sommersne :-) Ønsker du litt mer farge i noen rom som soverom så se på  LADY 6350 Soft Teal og   LADY 10580 Soft Skin :-) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Svar:

Hei igjen : ) Går litt frem og tilbake med farger. Nå vurderer jeg Tender Green og lurer på om den kommer i en lysere tone og hva Evt navnet er? Liker fargen på bildet : )

01/07/2019 18:32:49

Svar:

Hei Har nå endret mening og lurer på om du kan anbefale en farge fra Jotun som lignet på bilder jeg legger ved. Er også interessert i en lys farge for å male alle detaljer som vanligvis males hvitt.

31/07/2019 13:29:40

Fargerådgiver svarer:

Hei Marianne, nå er vi tilbake fra en deilig sommerferie :) Bilder på skjerm kan lyve, derfor er det vanskelig for oss å si hvilken farge det er på bildene vedlagt.. Fargen minner meg om  LADY 5341 Prismegrønn, men se også på  LADY 4423 Kilden og  LADY 5351 Havbris

Disse fargene står godt til  LADY 1928 Sommersne som lys tone. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge  LADY Pure Color supermatt eller  LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, velger man  LADY Wonderwall silkematt (glans 10). Spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.

Detaljer i treverk som panelvegg, lister, vindu, dør, karmer, kjøkkenfronter og møbler males med  LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.

Slett tak og taklister maler du med  LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. Har du panel tak så er  LADY Interior Finish eller  LADY Supreme Finish et godt valg. :-)

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves. Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Vi ønsker deg lykke til. :-)




Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Svar:

Hei Vi ser etter en lysende fin farge til å male i en herskapelig leilighet ved vannet. Sender deg et bilde av noe jeg liker. Hvilke farger og detaljer anbefaler du til lister, tak og dører. Evt. en tone mørkere til kjøkkeninnredning. Skal også male et sover rom med eget bad med mye innredning i tre. Kvanum stil Vi gleder oss til svar: )

19/03/2021 10:41:55

Fargerådgiver svarer:

Hei :) I og med du har starter ett nytt spørsmål i en tidligere dialog blandes bildene du sendte nå med bilder fra tidligere prosjekt, og jeg blir usikker på hvilket av bildene du viser til i denne henvendelsen.. Er det bildet med kjøkkeninnredningen?  Jeg kan foreslå at du vurderer  LADY 9918 Klassisk Hvit i kombinasjon med  LADY 1928 Sommersne. Ønsker du en lys greige/beige som bryter med veggfargen til f.eks kjøkkeninnredning kan jeg foreslå  LADY 1931 Kokos,  LADY 10678 Space,  LADY 10679 Washed Linen,  LADY 1016 Blek Sand eller varmere greige som  LADY 0552 Tudor eller   LADY 10341 Kalk. Her blir lysforhold, gulv og møbler svært avgjørende for fargevalget og det blir viktig at du tester fargene før du bestemmer deg! Se også på  JOTUN 9918 Klassisk Hvit på detaljer i kombinasjon med  LADY 1622 Refleksjon på vegg og kjøkkeninnredning i  LADY 1928 Sommersne,  LADY 0552 Tudor eller  LADY 10341 Kalk

Klikk deg inn på farge- og produkt-linkene der kan du lese mer, se bilder og finne mer inspirasjon. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge  LADY Pure Color supermatt eller  LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, velger man  LADY Wonderwall

Detaljer i treverk som panelvegg, lister, vindu, dør og karmer males med  LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.

Slett tak og taklister maler du med  LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. Har du panel tak så er  LADY Interior Finish eller  LADY Supreme Finish et godt valg. :-)

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.

Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Vi ønsker deg lykke til :-)



Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Svar:

Hei Takk for svar. Tror vi ender opp med sommersne på vegg mot tak/lister/dører i klassisk hvit. Kjøkkeninnredning trolig smooth white eller smoothing beige. Nå har jeg nytt spørsmål : ) Skal male utemøbler og har lyst på en fin grønnfarge . Legger m to bilder og gjerne kom m Forslag.

25/03/2021 08:17:19

Fargerådgiver svarer:

Hei Marianne, vi lanserte for bare kort tid siden splitter nye grønnfarger i vårt rykende ferske eksteriørfargekart! Ta en titt her : 
https://uteinspirasjon.jotun.no/nytt-fargekart-varig-vakre-utefarger/

Sjekk ut nye spennende detaljfarger som  JOTUN 7119 Stemning og  JOTUN 7658 Københavnsgrønn! ...Se også på de mer gyllene og tradisjonelle  JOTUN 8413 Herregårdsgrønn og  JOTUN 0745 Grønn Umbra samt den dype og flotte   JOTUN 7092 Portgrønn

Føl oss gjerne på https://www.instagram.com/jotun_uteinspirasjon/

for nyttige tips og inspirasjon.


Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Svar:

Hei Takk for alke svar: ) Nå har jeg nytt spørsmål. Pusser opp leilighet og har malt tidløs i stue gang og tilhørende stue/soverom. Vi prøver nå å finne en farge til kjøkkeninnredning og garderobe som passer. Tidløs virker mer grønn enn på bildet. Se bilde 3: Tidløs til Venstre. Vi har forsøkt m fargene: soothing beige øverst, lys antikk grå midten og Smooth White nederst. Føler ikke at de er helt riktige. Hva tror du om antikkgrå eller noe annet? Vi ønskede å holde det lyst for det ligger rett ved sjøen

13/04/2021 07:36:17

Svar:

Tak og listet er i klassisk hvit, så tidløs går lutt mot grønt. Dette synes jeg er gi t, men sliter ned å finne farge til kjøkkeninnredning som passer

13/04/2021 08:41:07

Fargerådgiver svarer:

Hei Marianne, jeg opplever på bildene at både  LADY 8470 Smooth White og  LADY 12075 Soothing Beige fungerer til. Jeg holder kanskje en knapp på  LADY 8470 Smooth White i og med du har  LADY 9918 Klassisk Hvit på detaljene som gir  LADY 1024 Tidløs dette grønnlige preget. Du kan gjerne også vurdere  LADY 1973 Antikkgrå (den vil også få ett noe grønnlig preg, men det er ikke feil, det kan tvert i mot bli veldig spennende), eller vår nye farge  JOTUN 1069 Villagrå! Du finner den i vårt nye eksteriørfargekart, men den kan blandes i de alle fleste av våre interiørprodukter, som  LADY Supreme Finish. Se også på greige  LADY 10679 Washed Linen samt  LADY 10678 Space :)

Hvilken du skal velge avhenger av hvilken som står best til dine gulv og møbler. Det er viktig at du tester fargene hjemme hos deg i dine lysforhold før du bestemmer deg.


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Svar:

Hei igjen Takk for super hjelp tidligere. Nå lurer jeg på sommerhytte vår i Kragerl. Panelet i gulv og tak er bulbrunt. Har tenkt St det er greiest å beise. Har du noen forslag. Beiser jeg då slipper jeg å styre med sparkling og akryl samt at det sprekker opp etter en stund. Tenker St jeg er interessert i samme farge på tak og vegg. Hva tror fu? Gulvet slipe ned å lysne.

26/04/2021 08:22:16

Svar:

Hei igjen Takk for super hjelp tidligere. Nå lurer jeg på sommerhytte vår i Kragerl. Panelet i gulv og tak er bulbrunt. Har tenkt St det er greiest å beise. Har du noen forslag. Beiser jeg då slipper jeg å styre med sparkling og akryl samt at det sprekker opp etter en stund. Tenker St jeg er interessert i samme farge på tak og vegg. Hva tror fu? Gulvet slipe ned å lysne.

26/04/2021 08:22:29

Fargerådgiver svarer:

Hei Marianne, ja - dersom du tar jobben med å slipe og lysne gulvet kommer det til å bli lekkert med en beis/panellakk på veggene. Bildene stokker seg litt i og med dialogen er lang og det er lagt med mange bilder tidligere er jeg usikker på hva som nå gjelder for hytta i Kragerø. Vi har to bilder der veggene er ubehandlet panel. Er dette fra soverommet og kjøkken/stue på hytta? Jeg opplever panelen på soverommet langt mer gyllen en panelen i spisestuen. Skal alle rommene på hytta behandles? Kunne det være aktuelt å male soverommene og beise oppholdsrommene? Hvordan er kjøkkeninnredning og benkeplate? Visste du at vi har en egen fane med hytteinspirasjon her på bloggen? Ta en titt her til vi skrives igjen! 

https://lady.inspirasjonsblogg.jotun.no/category/hyttefarger/



Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Svar:

hei Vi ser etter en fin blåfarge til bruk i klesbutikk - se inspirasjonsbilde var Burberry. Hvilke blå er lik denne, mon tro?

06/10/2021 17:06:15

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen Marianne,  ta en titt på  LADY 4894 Ocean Air og  LADY 5503 Natural Blue de minner om fargen på bilde :-) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Svar, kommenter og/eller last opp flere bilder (maks 9)