Kategorier:
Dør : Sink
Hei, Jeg skal male huset og har vurdert fargene Graphit, Aske eller Askesort. Hvilke av disse fargene vil du anbefale for mitt hus? Og hvilke farger anbefaler du til staffasje, dør/garasjeport, grunnmur og terrassebeis? Nærmeste nabo har fargen sink.
Hei, Stine alle du nevner er fine til JOTUN 9907 Sink men jeg stusser litt når jeg ser bilde av døren, er du sikker på at det er fargen JOTUN 9907 Sink ? Ditt tak har en varm grå-sort tone de grå du nevner vil bli kjølig mot blågrå og JOTUN 4172 Graphit kan virke nesten lilla, er det noe du ønsker ? Til ditt tak ville jeg heller vurdert JOTUN 1462 Grå Skifer, JOTUN 1899 Front eller JOTUN 1434 Labrador hva tenker du om disse ?
Det er helt riktig, døren er ikke sink. Nærmeste nabo har malt sink. Takk for gode råd. Jeg ønsker absolutt ikke et hus som virker lilla, men heller ikke at det ser veldig gult ut i forhold til naboen (sink). Derfor siktet jeg mer mot nøytrale gråfarger. Likevel er det et godt poeng å ta hensyn til taket. Finnes det en gråfarge som passer mot taket, og ikke vil se gul ut mot naboen?
Hei Stine, jeg opplever at JOTUN 1462 Grå Skifer og JOTUN 1899 Front, som er varme gråtoner, fungerer til naboens hus selv om det er malt i en kjølig grå. Velger du en av disse kan jeg foreslå JOTUN 1624 Letthet eller JOTUN 1001 Egghvit på vinduer og staffasje - og hva med inngangsdør i JOTUN 4252 Kjønnrøk Dempet, mens garasjeport og garasjedør males enten i samme hvittone som detaljene, eller i JOTUN 9938 Dempet Sort.
Ønsker du en kjølig gråtone som står ton-i-ton med naboens farge vil jeg foreslå JOTUN 9920 Askesort med JOTUN 1624 Letthet på detaljer og garasjeporter, og hva med dør i JOTUN 10462 Livlig?Maler du huset med Jotuns beste utendørsmaling, DRYGOLIN Nordic Extreme eller DRYGOLIN Ultimat, får huset en ekstremt god beskyttelse. Jotun har også en vanntynnet maling med suveren fargegjengivelse og noe mattere utseende for de som foretrekker det, den heter OPTIMAL.
Detaljer males med DRYGOLIN ULTIMAT Vindu og Dør eller OPTIMAL Vindu og Dør. Dette er malinger som er tilpasset mindre detaljer som dører, rekkverk, vinduer, møbler osv.
Jotuns farger er utviklet spesielt for Jotuns produkter. Alle Jotun-produkter har en unik fargeresept for at ferdig blandet farge skal være korrekt. Jotun garanterer derfor kun riktig fargegjengivelse ved bruk av Jotun-produkter.
Ta gjerne en titt på våre SLIK GJØR DU filmer: http://www.jotun.com/no/no/b2c/how-to/bli-ekspert-paa-60-sekunder.aspx
Vi ønsker deg lykke til. :-)
Takk. Tror jeg går for Askesort som hovedfarge. Har du flere forslag til staffasje og dører/garasjeport? Hva med feks Morgendis? Gult blir litt vågalt. Lurer også på om du har fargeforslag til grunnmur og terrassebeis?
Hei Stine, med JOTUN 9920 Askesort på husveggene kan jeg foreslå JOTUN MUR 9933 Stenvegg på grunnmur, TREBITT 9073 Shimmergrå terrasse og hva med JOTUN 4252 Kjønnrøk Dempet på dører for å tilføre litt farge farge?
Takk. Tenker du at morgendis passer som staffasje og til dør i kjønnrøk dempet? Eller har du forslag til andre lyse farger som ikke er helt hvite?
Hei Stine, jeg vil foreslå litt lunere hvittoner (lyse grå) som LADY 1928 Sommersne eller LADY 1027 Dempet da jeg opplever at JOTUN 9915 Morgendis blir lys blå ute i skarpt dagslys, men smak og behag - den fungerer til fargene hos deg ;)