Kategorier:
Vinduer : Askesort
Hei, vi har et hus som er malt i askesort, både karmer og vinduer. To spm - Grunnmuren har til nå vært en hvit med mye struktur., Vi har tenkt til å få rettet ut denne, og lurte på hva slags farge dere ville anbefale på den? Kunne det fungert med standard grå murpus? 2) Vi har en garasjedør som også skal males, hvilke farge kunne passet når garasjen er askesort? Takk!
Hei, Knut sammen med JOTUN 9920 Askesort som er ganske kjølig i tonen er mur i JOTUN 9933 Stenvegg lekker. Uten bilder er det vanskelig å si hva du bør velge på garasjeporten men ofte synes jeg at inngangsdøren bør få hovedfokus så garasjeport i samme farge som veggen blir sjelden feil :-)
Takk for svar. Har dessverre ikke noen bilder her, men selve garasjen ligger ca 10-15meter fra huset. Litt redd den blir veldig mørk hvis jeg har samme farge på veggene som på selve garasjeporten. Finnes det litt mørkre gråtone som kunne fungert? Takk
Kan du ikke knipse litt bilder i ettermiddags så snakkes vi nærmere i morgen :-)
Vinduene på huset skal males mørke.
Hei igjen og takk for bilder :-) Jeg ville valgt JOTUN 9920 Askesort på alt, men start med veggen så blir det enklere å se det for seg. Vil du ha en lysere gråtone tror jeg at jeg ville valgt JOTUN 9933 Stenvegg samme som muren slik at det ikke blir så mange ulike gråtoner, den kan blandes i DRYGOLIN ULTIMAT Vindu og Dør og OPTIMAL Vindu og Dør, ikke bare JOTUN DryTech Murmaling :-)