Kategorier:
Lister/dører/vinduer : Listefritt, svart ytterdør
Heisann. Jeg ønsker å male en yttergang. Ytterdøren er sort og innenfor gangen blir det en vegg med poppel kryssfiner. Taket blir malt i 8470 smooth white, det samme blir trappeoppgangen. Rom som er i samme etage er malt i 1145 band stone og nothern mystic. Ellers i huset er stuen malt i 8304 timian, TV- stue med 8252 green harmoni og noen vegger pluss tak i 8470 smooth white. Legger ved noen bilder av ganske dårlig kvalitet og med en del forstyrrende elementer - grunnet renoveringen. Men de kan kanskje være til hjelp allikevel. På bilde der det er stendret opp til et rom blir med poppel finer. Hilsen Nina
Hei, Nina ikke så lett å se det for seg når veggen med poppel ikke er montert, men jeg tror det blir lekkert med en mørk tone på veggene slik at poppel veggen får spille hovedrollen i rommet. Hva med å fortsette med samme sorte tone som du har på døren ? LADY 7354 Sort Pepper er også lekker inn i din palett eller hvorfor ikke velge LADY 8304 Timian også i gangen :-) De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt eller LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, velger man LADY Wonderwall silkematt (glans 10). Spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
Det er viktig at fargene blir testet hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.
Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Vi ønsker deg lykke til med alle valg og fortsatt god sommer. :-)
Hei. Tusen takk for svar. Har faktisk ikke tenkt tanken på å ha så mørk farge som sort pepper. Men likte ide'n. Skal også male et barnerom (jente 1 år) - har du noen forslag om hvilke farger som kan være fine der? Er åpen for alt og gjerne kombinere ulike farger. Tanken er at taket skal bli malt i smooth white. Men er også åpen for å male samme farge i tak som på vegg. Mvh Nina
Til de grønne tonen du har er farger som LADY 2024 Senses, LADY 20047 Blushing Peach eller LADY 20046 Savanna Sunset lekre, er dette farger 1 åringen kan like ? :-)
Tusen takk for tips. Ja, det er nok farger hun kan like. Mora synes iallefall de er lekre 😃