Kategorier:
Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit
Ønsker å male gang/entre som er ca 2,20 m × 4 m. Ytterdør er sort. Tak og innerdører er klassisk hvit. I dag er ene vegg i tudor og den blir ikke fin i lyset som faller på veggen. Ikke mye dagslys som kommer i rommet, men litt. De andre veggene har jeg malt i elegant/labrador. Dermed blir gangen veldig mørk, noe jeg ikke er fornøyd med. Gulvet er grå fliser som noen ganger virker litt kald. Jeg har vurdert å male hele gangen i klassisk hvit, men det er litt ugunstig ifht at gang fort kan bli skitten eller få merker. Har du tips til farge, evt fargekombinasjon som kan bli fin? Ønsker det lyst, men lunt. Mvh Bianca
Hei Bianca, hva med å velge en behagelig blågrønn farge i gangen? Jeg kan foreslå LADY 6350 Soft Teal, LADY 6232 Sjøalge eller LADY 6352 Evening Green? Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og vaskbar, velger man LADY Wonderwall silkematt (glans 10). Spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre / gang. Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves. Lykke til :)
Hei igjen. I dag er veggene i gangen tudor og elegant. Jeg synes de grå flisene på gulvet blir kalde mot disse, så føler ikke at rommet blir harmonisk. De samme flisene har jeg på både vegg og gulv på et lite bad, her blir flisene mere varm enn hva de blir på gulvet i gangen der veggene er tudor og elegant. Så på det lille badet er jeg kjempefornøyd med flisene og fargen de gir. Har du noe tips til hva jeg kan gjøre med veggene i gangen for å få det mere harmonisk her? Ønsker tips til lyse farger (like lys som tudor) og en kontrastfarge. Mvh Bianca
Hmmm.... på min pc skjerm ser flisene beige ut, nesten litt gule mot den lyse veggen i LADY 0552 Tudor kan du åpne døren å prøve å ta et bilde mot et hvitt ark i dagslys ?
Huff, det er så vanskelig dette med å se farge. Kanskje du har rett, men det er ikke noen fin harmoni i den gangen synes jeg. Legger ved bilder:)
Hei igjen og takk for nye bilder, jeg ser for meg at LADY 20055 Dusty Rose på alle veggene blir lekkert :-) Vil du ha det lysere så se på LADY 10580 Soft Skin :-) I en gang er det mest praktisk med LADY Wonderwall men lekrest med LADY Pure Color ;-)
Takk for svar, kanskje jeg prøver en av de:) Siste spørsmål: Dersom flisene i gangen er slik at de kan bli varm mot noen farger og kald (få fram blåtoner) mot noen farger, hva vil rosa gjøre med flisene - vil rosa påvirke flisefargen til å bli blålig? Har du en blågrønn farge å anbefale som alternativ til disse rosa - noen som ikke er så mørke? Ønsker at gangen skal være lysere enn den er i dag. Synes at st.pauls blue er fin, men den er jo alt alt for mørk. Mvh
Mot rosa tror jeg flisene blir gråere :-) Hva med de blågrønne vi anbefalte tidligere LADY 6350 Soft Teal, LADY 6232 Sjøalge og LADY 6352 Evening Green ? Vil du lysere så se på LADY 6351 Tender Green, LADY 7555 Soft Mint :-)