Kategorier:
Lister/dører/vinduer : Bomull
Hei! Vi er i ferd med å renovere et hus fra 1960 og det siste som nå gjenstår er å pusse opp trappegang+gang i 2.etg. I den forbindelse vil jeg gjerne ha råd om hvilken farger som kan passe til eksisterende farger og som gjerne er litt «livlig» i en smal gang med mange hvite dører med messinghåndtak. Fargen skal være en kontrast til Space som er hovedfarge i 1.etg, og som fortsetter opp i trappegang og møter den nye fargen i et hjørne. Det er lite dagslys i trappa, men satser på å få opp god belysning etterhvert. Jeg har selv sett litt på farge Sjøgløtt og Balanse. Håper på gode råd :)
Hei, Anna LADY 5225 Sjøgløtt er ikke super til LADY 1453 Bomull men LADY 6325 Balanse er lekker :-) Med mange hvite dører kan en mørk vegg bli lekkert men jeg er litt rett for at den kan bli litt mørk i trappen spesielt, hva med LADY 7163 Minty Breeze eller LADY 7629 Antique Green ? I denne type rom ville jeg valgt LADY Wonderwall :-)
Hei og takk for kjapt svar! Minty breeze har jeg hatt tidligere og kunne tenkt meg å prøve noe nytt. Så antique green skal jeg vurdere :) har dere noen tips til noen lyse lilla eller turkistoner som kan passe?
Hva med LADY 3206 Lys Aubergine eller den litt mørkere LADY 3377 Slate Lavender de er lekre sammen med LADY 10678 Space :-) Lyse turkise toner er ikke supre sammen med LADY 1453 Bomull som da blir ekstra gul dessverre :-)
Takk for god hjelp, da blir det enten lys aubergine eller minty breeze! :)