Siri

Kategorier:

Lister/dører/vinduer : Hvit

Tilstøtende rom : Tidløs

Møbler/kjøkkenfronter etc. : Mørk blå

Tak : Hvit

Trenger hjelp til farger på bad og toalett. Bad: her har vi hvite marmor fliser med ikke alt for mye sort i, men grått. Vi bruker lysegrå fug. Fliser er på gulvet, veggene i dusjen og på badekar. Vi har gulldetaljer på badromstingene som blandebatteri. Servanten er mørkblå Vi skal male noen av veggene som ikke har flis i en lys farge. Trenger hjelp til fargevalg.I store deler av huset har vi malt i fargen Tidløs. Rommet er ca 6kvm. Tenkte først å bruke tidløs også her. Passer det? Men tenker det er kanskje andre som passer bedre? Toalett:Her har vi grønne marmorfliser på gulvet. Blandebatteri i gull og hvit servant veggheng. Her tenker jeg en mer spenstig farge. Tenker det kan være fint med grønn farge. Noen tips?

2019-12-01 08:29:40

Fargerådgiver svarer:

Hei Siri, hvilken farge vi skal foreslå hos deg avhenger av hvittonen på detaljene. Vi tenker da på lister/karmer/vinduer/dører og tak. Hvitt er ikke hvitt.. Er dette en ren hvittone som  JOTUN 9918 Klassisk Hvit eller "fabrikkmalt hvit" i  LADY 1453 Bomull/  JOTUN 1001 Egghvit? Dette er avgjørende for oss å kjenne til for å kunne mene hvilke farger som fungerer til. Hører fra deg :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Svar:

Klassisk hvit fra jotun

02/12/2019 21:55:21

Fargerådgiver svarer:

Hei Siri :) Jeg kan foreslå at du vurderer vår nye farge  LADY 7637 Exhale på toalettet med de grønne flisene. Ønsker du en lunere grønn se  LADY 8281 Pale Linden eller  LADY 8478 Pale Green. Ut fra bildet frykter jeg at  LADY 1024 Tidløs vil oppleves gyllen, (kanskje også få ett grønnlig preg) i møte med marmorflisene og inntil  JOTUN 9918 Klassisk Hvit. Men dette må du selv vurderer med fargelamell mot gulvflisene. Bilde på skjerm kan lyve. Jeg vil foreslå at du vurderer en lys gråtone som  LADY 12077 Sheer Grey,  LADY 12078 Comfort Grey eller  LADY 1269 Demring på badet. Men igjen; det er svært viktig at du selv vurderer fargene mot en fysisk prøve av gulvflisen ;)

Med  LADY Aqua får du vakre silkematte våtromsvegger og du kan skifte farge uten spesielt mye innsats. Det gir deg muligheten til å skifte uttrykk og følge fargetrender på en helt annen måte.

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun