Kategorier:
Lister/dører/vinduer : S 0502Y
Vi holder på å totalrenovere huset og trenger hjelp til å finne frem i fargejungelen da det er mange rom skal fargesettes :) Vi er nok ikke veldig spreke (knall gul/oransje/rosa er uaktuelt) men foretrekker mer det trygge/klassiske. Eik inngangsdør og vi ønsker å lage en sittebenk i gangen (i vinduet) i eik. Det blir også ny eiketrapp mellom etasjene. Vi har valgt å ha det listefritt mot tak og rundt vindu, men det blir bomull (S 0502Y) på øvrige detaljer som dører og tak, så vi ønsker derfor ikke farger som krasjer med denne hvittonen. Eik parkett på de fleste oppholdsrom og ellers har vi valgt å gå for en mørk grå flis i entreområdet (Native Ebony fra Modena) Kjøkkendører sort eik med med benkeplate i sort glødestål. Sort omramming på vinduer, og det er masse store vinduer fra gulv til tak i begge stuene så det er mye naturlig lys på dagtid. Ønsker en mørk farge på soverom og gjerne en annen mørk farge i hovedstuen/kjøkken (Hovedsoverommet har inngang fra hovedstuen) Ønsker samme farge i gang/trapp og loftstue da disse rommene henger sammen. To barnesoverom, (2+3år) til en gutt og en jente må også fargesettes.
Hei Christine, vi hjelper deg gjerne, men uten bilder som viser lysforhold, gulv og møbler er det vanskelig for oss å gi gode råd. Er farger som LADY 1024 Tidløs, LADY 10679 Washed Linen, LADY 5249 Linblå, LADY 5030 St. Pauls Blue, LADY 1145 Band Stone, LADY 8281 Pale Linden og LADY 8302 Laurbær og LADY 7613 Northern Mystic farger du kan trives med og som vi kan jobbe videre med? Send oss gjerne link til materialvalg samt plantegninger dersom bilder av rommene gir liten mening grunnet riving ;) Hører fra deg
Hei. Ja, disse fargetonene liker vi.
Hei. Ja, disse fargetonene liker vi. Jeg legger ved plantegninger, og stuene vender mot sørøst, mens kjøkkendel og terrasse mot sørøst. Vi har ingen innsyn fra naboer ved de store vinduene, det er noe utsikt og på sommeren er utsikten grønn fra hovedetasjen ( blader på trær), mens det i loftstuen er utsikt til fjord og fjell. Vi tenker å bruke soverommet i hovedetasjen som soverom for oss voksne, mens det i loftsetasjen er soveromsavdeling for vår datter og sønn i tillegg til plass til gjester. Her er kjøkkenmodellen: https://jke-design.com/no/kundeopplevelser/stemning-paa-toppen-av-bakken/ Fliser i gang/gjestewc: https://modena.no/produkt/native-ebony-60x60-cm/
Hei igjen, Christine :) Takk for plantegninger og mer info. Jeg vil foreslå at du vurderer LADY 10679 Washed Linen i entreen og trapperommet opp i loftstuen. I garderobene (ved entreen og i tilknytning til soverommet), og boden kan jeg foreslå males helt lys i LADY 1024 Tidløs. I stue/kjøkken kan jeg foreslå LADY 5490 Serene Blue og på hovedsoverommet - LADY 5180 Oslo. Wc kan jeg foreslå males i LADY 8281 Pale Linden, mens barnerommene males i LADY 5249 Linblå og LADY 7628 Treasure, og hva med LADY 5030 St. Pauls Blue på gjesterommet og LADY 1352 Form eller JOTUN 0394 Varmgrå på kontoret? Dersom rommet tåler en helt dyp tone kan du velge LADY 1145 Band Stone.. :)
De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt eller LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, velger man LADY Wonderwall som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
Detaljer i treverk som panelvegg, lister, vindu, dør, karmer, kjøkkenfronter og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slett tak og taklister maler du med LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg. Har du panel tak så er LADY Interior Finish eller LADY Supreme Finish et godt valg.
Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.
Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Vi ønsker deg lykke til. :-)