Arnhild

Kategorier:

Lister/dører/vinduer : Bomull

Jeg har kjøpt en 5 år gammel leilighet der alt er originalt fra byggeår, alle vegger, tak, dører, vinduer etc. er malt i bomull. Gulvet er parkett, trestavs lakkert eik natur. Jeg ønsker å sette litt farge på veggene og har tenkt på følgende: Vindfang og gang Humble Yellow, fra gangen går man inn til stue, soverom 1 og soverom 2. Soverom 1 tenker jeg Laurbær og soverom 2 Devine. Jeg er usikker på stue og kjøkken som har åpen løsning og store vinduer. Jeg har sett på Space og Sans, jeg ønsker en lun og allsidig farge, men den må gå til fargen i gangen også, hva foreslår dere? Er det andre farger jeg bør vurdere på soverom og gang? Legger ved bilder fra salgsoppgaven.

2020-01-27 17:21:01

Fargerådgiver svarer:

Hei, Arnhild det er supert med bilder fra prospekt for å se gulvet og for å få et inntrykk av lysforhold men kan du knipse litt bilder av dine møbler ? LADY 1875 Sans og  LADY 10678 Space er ikke feil sammen med  LADY 11173 Humble Yellow men kunne det kanskje blitt lekker med litt mer farger og større forandring fra dagens hvite vegger ? Hva med  LADY 11173 Humble Yellow i stuen,  LADY 1352 Form i gangen og   LADY 11174 Curious Mind og  LADY 11175 Adventure eller  LADY 8304 Timian på soverommene :-) 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge  LADY Pure Color supermatt eller  LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, velger man  LADY Wonderwall som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.  

Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Vi ønsker deg lykke. :-)


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun