Kategorier:
Tilstøtende rom : Kameleon, plomme, laurblad
Hei, vi har malt plomme i gang , kameleon og laurblad i tilstøtende rom. Nå skal vi male trappeoppgang opp åpen til stue/kjøkkenløsning og videre opp til 3.etg som er loftsstue. Vi har fargetoner i lys grått, lys turkis/grønn og rosafarge i bilder på veggene. Endel naturlig materiale som lys eikefinerben på stoler og stuebord er også tre. Ser for meg noe lyst og lunt. Synes humble yellow ser utrolig fint ut, men kan dette passe tro? Og hva kan passe til? Muligens plomme i gangen ikke er så fin til, og vi er åpne for å male også der. Har lurt på om kjøkkenet kan ha en annen farge enn stuen eller om dette blir rotete.
Hei Anne er det åpen stue/kjøkken løsning ? Har du flere bilder eller en plantegning slik at det er enklere å få en oversikt :-) Gangen i LADY 4622 Plomme er det et eget rom eller henger den sammen med trappeoppgangen ?
Ja, gangen som er plomme henger sammen med trappeoppgangen. Åpne løsninger mellom rom og trappeoppgang mellom 1. Og 2. Etg Det er åpen stue/kjøkkenløsning
Ja, gangen som er plomme henger sammen med trappeoppgangen. Åpne løsninger mellom rom og trappeoppgang mellom 1. Og 2. Etg Det er åpen stue/kjøkkenløsning
Takk for flere bilder det var supert. Å si at en farge er feil blir feil.... for farger har med smak og behag å gjøre, men personlig synes jeg at LADY 4622 Plomme blir kjølig sammen med LADY 11173 Humble Yellow. LADY 11173 Humble Yellow er helt nydelig sammen med LADY 8302 Laurbær så kastanje du skal droppe LADY 4622 Plomme i gangen å male gangen, trappen og stuen i LADY 11173 Humble Yellow. Veggene i kjøkken kroken altså begge veggene der det er kjøkkenfronter kan gjerne få en annen farge, jeg ser for meg at LADY 5490 Serene Blue, LADY 20142 Daydream eller LADY 20145 Wisdom blir lekre hos deg :-) De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt eller LADY Balance matt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
Ønsker man en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, velger man LADY Wonderwall som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
Detaljer i treverk som panelvegg, lister, vindu, dør og karmer males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slett tak og taklister maler du med LADY Perfection som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.
Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg med dine lysforhold, gulv og møbler. Gulv er en stor flate som spiller en viktig rolle for hvordan fargene oppleves.
Jotun garanterer riktig fargegjengivelse kun ved bruk av Jotuns produkter. Vi kaller det Jotun fargetrygghet. Vi ønsker deg lykke til. :-)
Hei, vi skal male gang og stue i humble yellow og åpen kjøkkenløsnkng i -20142-daydream. Har dere forslag til tak og lister som er rundt dører? Det er ikke lister i tak og gulv. Takknemlig for svar. Mvh Anne
Hva med tak i samme farge som veggen :-) Dør-lister ville jeg beholdt hvite som dørene :-)