Silje Bjerkvik

Kategorier:

Vinduer : 1453 bomull og 0675 seterbrun

Dør : Hvit usikker på fargekode

Garasjeport : 1453 bomull

Grunnmur : 1453 bomull

Hei! Vi skal etterisolere fasadeveggen på huset vårt. I den forbindelse ønsker vi å bytte kledning og muligens farge på huset. Dagens kledning er beiset i seterbrun 0675 og muren i hvit bomull. Garasjeporter er malt hvit og ytterdøren er bestilt ibomull hvit med svarte detaljer. Vi ønsker en morderne look, men som tar hensyn til husets utseende med tanke på tak, utbygg osv:) når vi etterisolerer vil ikke mye av muren være synlig. Tar gjerne i mot tips!

2020-05-01 14:23:12

Fargerådgiver svarer:

Hei Silje, jeg synes huset ditt er lekkert i denne "nesten sorte" fargen! Jeg har lyst til å foreslå at dere vurderer å beholde det mørkt, men at det males i den noe kjøligere  JOTUN 9938 Dempet Sort med grunnmur i  LADY 1462 Grå Skifer. Ta en titt på dette blogg-innlegget for inspirasjon: 

https://uteinspirasjon.jotun.no/den_anvendelige_dempetsort_fra_jotun/

Maler du huset med Jotuns beste utendørsmaling,  DRYGOLIN Nordic Extreme eller  DRYGOLIN Ultimat, får huset en ekstremt god beskyttelse. Jotun har også en vanntynnet maling med suveren fargegjengivelse og noe mattere utseende for de som foretrekker det, den heter  OPTIMAL

Detaljer males med  DRYGOLIN ULTIMAT Vindu og Dør eller  OPTIMAL Vindu og Dør. Dette er malinger som er tilpasset mindre detaljer som dører, rekkverk, vinduer, møbler osv. Muren maler du med  JOTUN DryTech Murmaling . Følger du linken på de ulike produktene kan du lese mer om hvert enkelt produkt. 

Jotuns farger er utviklet spesielt for Jotuns produkter. Alle Jotun-produkter har en unik fargeresept for at ferdig blandet farge skal være korrekt. Jotun garanterer derfor kun riktig fargegjengivelse ved bruk av Jotun-produkter. 

Ta gjerne en titt på våre SLIK GJØR DU filmer: http://www.jotun.com/no/no/b2c/how-to/bli-ekspert-paa-60-sekunder.aspx

Vi ønsker deg lykke til. :-)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun