Kategorier:
Lister/dører/vinduer : Eggehvit (standard lister)
Tilstøtende rom : Demring i stue og nordisk hav i en gang som vil sees i sammenheng med kjøkkenet med en vegg med demring i mellom
Møbler/kjøkkenfronter etc. : Epoq Edge valnøtt og black ash (hovedsakelig valnøtt) med sort skifer benkeplate og sorte detaljer
Tak : Demring
Hei Vi skal pusse opp kjøkkenet og trenger tips til farge på vegg. Det vil bli åpen stue/kjøkken løsning og taket og veggene i stuen er demring. Taket på kjøkkenet må derfor være demring. Gulvet skal være romantic oak. Det blir ikke mye vegg som skal males ettersom vi skal ha høyskap. Det blir veggen mot gangen, litt rundt et stort vindu og litt rundt et vindu inne på kjøkkenet og i et hjørne. Ettersom kjøkkenet er «mye» prøver vi å finne en litt lys lun farge. Vi har testet ut litt grønntoner men ser mer på brun/grå toner nå. Feks Wadhwa linden, sand eller macchiato? Er vanskelig å se ettersom vi maler før kjøkkenet og settes inn. Har dere noen gode alternativer som går godt til både valnøtt, sort, lyst gulv, lister og vindu i eggehvit, demring tak og tilstøtende rom. Samt ikke for langt unna fargen i gangen? Mvh Hilde
Hei, Hilde jeg er redd for at LADY 1269 Demring blir kjølig til de varme beige du har kikket på så jeg holder en knapp på JOTUN 1378 Kontur, LADY 1462 Grå Skifer eller LADY 8094 Dunkel. Når det er sagt så tror jeg også at litt mørkere grønne som LADY 7628 Treasure eller LADY 7629 Antique Green kan bli lekre :-)
Det er alle veldig mørke farger. Tror vi må gå for noe lysere med så mørk kjøkkeninnredning. Hvilke lyse farger kan gå til demring og eggehvit/bomull?
Det er faktisk ikke så lett som man kanskje skulle tro for LADY 1269 Demring er anbefalt til hvitere detaljer i LADY 9918 Klassisk Hvit så lysere toner som matcher LADY 1269 Demring blir fort feil sammen med LADY 1453 Bomull og LADY 1001 Egghvit....men ta en titt på LADY 1024 Tidløs eller den litt varmere LADY 1376 Frostrøyk. De lyse grønne LADY 8281 Pale Linden og LADY 8478 Pale Green er også fine :-)